Міськрада Дніпра увійшла до ТОП-5 рад, депутати яких встали на захист України

vsu-zsu-artylleryia (1)

Станом на лютий 2024 року п’ять (!) з усіх понад 400 народних депутатів України добровільно несуть військову службу. При цьому тільки у Дніпрі також п’ятеро депутатів міської ради (налічує 62 місця) служать та захищають країну у лавах Сил оборони, повідомляє “Наше місто”.

Ще 11 дніпровських депутатів – у складі добровольчого формування громади.

Згідно до результатів дослідження проекту Чесно міська рада Дніпра входить до ТОП-5 місцевих рад нашої держави, де найбільша кількість депутатів захищають Україну (поряд із радами міст Київ, Запоріжжя, Чернівці, Чернігів).

Отже, що відомо про народних депутатів, які добровільно стали на захист України? Як розповідає проект  Слово-Діло, найбільше в Силах оборони служать народних обранців  з фракції «Голос». Це Роман Костенко (секретар парламентського комітету з нацбезпеки) та Роман Лозинський (перший заст.голови комітету з питань державної влади та місцевого самоврядування). 

Відомо, що Костенко брав участь в АТО та ООС із 2014 р., був командиром взводу та заступником командира розвідувальної роти повітряно-десантної бригади ЗСУ. Має звання полковника СБУ. Відомо, що нардеп брав участь у боях у Миколаївській та Херсонській областях.

Лозинський у жовтні 2021-го підписав контракт на проходження служби в резерві ЗСУ у 73-му морському центрі Сил спеціальних операцій. А під час повномасштабної війни брав участь у боях на Херсонському напрямку.

Службу несе один нардеп від «Слуги народу» – Святослав Юраш (член комітету з питань зовнішньої політики) – у 24-му окремому штурмовому батальйоні «Айдар».

Депутат групи «За майбутнє» Сергій Рудик (аграрний комітет) – підполковник ЗСУ, служить в ОСУ   «Таврія».

Єдина жінка з числа нардепів, що несе службу  – Людмила Буймістер (позафракційна). Восени вона  служила у добровольчому батальйоні Сил Спеціальних Операцій, а згодом – у 111-й бригаді ТрО ЗСУ. 

Зазначимо, що досвід  дніпровських депутатів, які захищають країну на різних напрямках є цікавим на всеукраїнському рівні.  Отже,  як раніше повідомляло “Наше місто”, п’ятеро депутатів міської ради з Дніпра несуть службу у ЗСУ, 11 депутатів – у добровольчому формуванні територіальної громади.

Зокрема, на захисті України у лавах ЗСУ  – депутати міської ради Дніпра Тетяна Ричкова, відома волонтерка та  військовослужбовиця, учасниця війни на сході України; юрист, громадський діяч Артем Хмельников; лікар Юрій Скребець;, керівник місцевого самоврядування  Дмитро Щербатов (нещодавно склав повноваження депутата – прим.ред.), а також Максим Музика, військовий та розробник інноваційної техніки.

Він –  керівник компанії UA Dynamics, яка розробила багаторазовий ударний дрон Punisher (з англійської – «каратель»). Ще на початку АТО  Музика вирушив добровольцем на фронт. Одразу потрапив на штурм однієї з ключових точок на фронті – Саур-Могили. Пізніше захищав Донецький аеропорт. У 2015–2016 рр.  командував групою спецназу Морського центру спеціальних операцій. Після демобілізації у 2016-му Музика обійняв посаду радника мера Дніпра у справах ветеранів АТО. З початком повномасштабного вторгнення рф повернувся на фронт.