Множинне громадянство в Україні: Зеленський вносить до Верховної Ради законопроект

gromadyanstvo-amp

Президент України подає до Верховної Ради законопроєкт, яким пропонується запровадити у країні інститут множинного громадянства. Про це повідомляє "Дніпро Оперативний". 

Як заявив Зеленський у зверненні з нагоди Дня Соборності, даний законопроєкт буде подано вже сьогодні, 22 січня. За його словами, це дасть змогу ухвалити комплексні зміни до законодавства і дозволить мати громадянство України всім етнічним українцям та їх нащадкам з різних країн, окрім громадян росії. Але наразі точно невідомо, яким саме буде новий законопроєкт про множинне громадянство. 

Тему з множинним громадянством підіймав кілька місяців тому міністр закордонних справ Дмитро Кулеба. На думку голови МЗС, даний крок стане одним з елементів державної політики спрямованої на збереження і розвиток всесвітньої української спільноти.

У Верховній Раді вже не раз реєструвалися подібні законопроєкти. Однак до розгляду справа не доходила. Останній такий законопроєкт було подано президентом до Верховної Ради у грудні 2021 року. Але його не встигли розглянути до початку повномасштабного вторгнення росії. 

Законопроєкт №6368, внесений до ВР у 2021 році, окреслював умови набуття та припинення громадянства України. Згідно з ним, набути громадянство могли і громадяни рф, але для цього їм необхідно було б відмовитися від громадянства країни-агресора. Також умовою є переслідування даної особи у рф через політичні мотиви, що підтверджується документами. 

На даний ж момент в Україні відповідно до статті 4 Конституції України існує єдине громадянство.