Молодіжний центр Дніпра у 2023 році: 200 заходів для допомоги військовим та постраждалим від війни

o_1hktrhnosgkl1c0md81pphpk818

18-річна Тахміна уважно слухає про роботу Молодіжного центру Дніпра та СпівДіяХабу. Вона тут з нещодавно. Але вже бере участь у заходах. 

«Торік з’їздили  до Литви. Обмінялися досвідом з тамтешньою молоддю за  грант від Міністрства молоді та спорту України. Ми розповідали про нашу діяльність та проєкти, а литовська молодь про свої. У нас досить відрізняються підходи до молодіжної політики. Ми показали себе дуже круто. Нас зустрічали з теплом та підтримкою. Ми зустрічали литовську молодь у яких є українське коріння. Були з ними наче на одній хвилі. А цьогоріч доєдналась до живого ланцюга на День Соборності», – ділиться студентка НТУ «Дніпровська політехніка» Тахміна.

Цей рік став роком росту волонтерства, каже в. о. директора департаменту молодіжної політики та національно-патріотичного виховання ДМР Сергій Луденський.

«Всі заходи, реалізовані у 2023-му – благодійні. Збиралися кошти для військових, для допомоги постраждалим від війни дітям тощо. Також зосереджувались на реалізації великих проєктів для допомоги бійцям. Перший – «Постріл помсти».

Залучення донатів від людей в обмін на особисті написи на снарядах з «привітанням» ворогові. Залучили майже 400 тисяч донатів. Друга ініціатива – FRONTPOWER. Виготовлення повербанків з одноразових електронних сигарет. У нас було 10 точок збору. Отримали вісім тисяч «одноразок» та з них вже виготовили 54 павербанки. 

Третій великий проєкт – купівля авто для 128-ї бригади ТрО.

«Авто для бійців ЗСУ придбали за отриману грошову винагороду від перемоги у конкурсі «Студентська весна-2023», – уточнює керівник Молодіжного центру Дніпра Рафаель Кіжнер. 

200 тисяч родин отримали допомогу у Дніпрі. По регіону – понад 300 тисяч завдяки програмі СпівДіяХаб. «Програма надає підтримку цивільним, які постраждали від війни. Щодня видаються набори, надається психологічна допомога. Цьогоріч запускаємо проєкт з кар’єрного консультування для ВПО. Реалізовуватиметься він на базі Молодіжного центру Дніпра», – наголосив керівник МЦД.

Торік реалізували 200 заходів. Участь у них взяли більше 100 тисяч людей. 

«Ми відкрили ресурсний центру Дніпра та Луганщини. Майже 400 дніпрян та гостей міста зібралися на «Диктант в метро» до Дня Конституції. Проводили мотиваційні зустрічі із зірками. Наприклад, розмова з українською актрисою театру і кіно Адою Роговцевою», – додає Рафаель Кіжнер.

День Державності, День молоді, День міста, Дніпровські вечорниці,  нагородження хлопців та дівчат у номінації «Молодь Дніпра Вражає». Це проєкт, який збирає історії хлопців та дівчат, що змінили своє життя після повномасштабного вторгнення. Долучились до волонтерських ініціатив, заснували власну справу та роблять усе, аби наблизити Перемогу України. 

А ще стажування в Молодіжному центрі Дніпра: стажери опановують професію молодіжного працівника, вчаться проєктному менеджменту, роботі в структурах місцевого самоврядування та комунікацією з партнерами.

Також Молодіжний центр організував базовий та спеціалізований тренінги «Молодіжний працівник». Спеціалізований провели у Дніпрі вперше.

Загалом за цей рік Молодіжний центр залучив до своїх проєктів понад 5,5 тис хлопців та дівчат. Це молодь з Дніпра, молодь ВПО, молодь з інвалідністю.

У планах на 2024-й – розробка програми стажування молоді у Дніпровській міській раді, нові ініціативи для збору донатів на ЗСУ.  А також проведення проєктів, які вже полюбилися молоді: День захисту дітей, міський спортивно-інтелектуальний турнір серед закладів вищої освіти «Битва за Виш», День студента, конкурс соціальної реклами «Крик», «Собори наших душ»,  фестиваль самодіяльної творчості «Студентська весна», просвітницькі заходи спрямовані на розвиток молодіжної політики (День Державності, День вишиванки тощо).

За матеріалами ДніпроTV.