На Дніпропетровщині масово прокинулися тарантули

Без названия (1)

Мешканці Дніпропетровської області публікують у соцмережах численні дописи про павуків-тарантулів, яких зустрічають і різних населених пунктах. Це свідчить про те, що представники виду Тарантул південноруський (Lycosa singoriensis) масово прокинулися. Тому, якщо плануєте відпочинок на природі, уважніше дивіться під ноги, щоб випадково не наступити на цього павука, повідомляє «Наше Місто».

Павук-тарантул – величний і водночас лякаючий мешканець нашої планети. Ці волохаті гіганти, що сягають до 30 см у розмаху лап, раніше були екзотичними тваринами, яких можна було побачити лише у степах Криму чи Херсонської області. Однак в останні 10-15 років ситуація змінилася. Тарантули стали звичайними мешканцями Дніпропетровської області. Їх можна зустріти як у маленьких селах, так і у великих містах.

Чому ж ці павуки обжилися на нашій землі? Причин цьому декілька. Зміна клімату. Збільшення середньорічної температури сприяє поширенню тарантулів на північ. Знищення природних місць проживання. Це змушує павуків шукати нові домівки, якими стають антропогенні ландшафти, зокрема людські оселі.

Чи є тарантули небезпечними для людини? Так, ці павуки отруйні.

Їх укус подібний до укусу оси, викликаючи біль, набряк, почервоніння та свербіж. У деяких випадках можливі алергічні реакції.

Однак важливо пам’ятати, що тарантули не нападають на людей без причини. Вони агресивні лише у випадку самозахисту, коли відчувають небезпеку. Тому, якщо не чіпати цих павуків, вони не зроблять вам шкоди.

Що ж робити, якщо ви зустріли тарантула?

  • Найкраще просто його ігнорувати. Павук сам піде, якщо не відчуватиме загрози.
  • Якщо павук знаходиться в приміщенні, можна спробувати його спіймати сіткою або контейнером.
  • Після цього павука можна випустити на волю в безпечному місці.
  • В жодному разі не намагайтеся вбити тарантула.
  • Ці павуки є важливою частиною екосистеми, регулюючи чисельність комах.
  • Тарантули – це не монстри, а просто тварини, які живуть своїм життям.

За матеріалами Наше Місто.