На Дніпропетровщині продовжують фіксувати сказ у тварин

бешенство

72 випадки небезпечної хвороби з початку року зафіксували на Дніпропетровщині. Найбільше випадків – у Новомосковському районі. Людей закликають вакцинувати домашніх улюбленців та терміново звертатись до медиків після укусу скаженої тварини.

У Дніпропетровській області продовжують фіксувати нові випадки сказу тварин – як домашніх, так і диких. Гостре інфекційне захворювання виявили у десятках населених пунктах регіону.

Один із випадків стався в Обухівці. Місцева ветеринарна лікарка вкотре нагадує, що вакцина – єдине, що може врятувати вашого улюбленця від смертельної інфекції.

“Вибір вакцин дуже великий і вони доступні. Цінова політика доступна. Головне, щоб було бажання власника. Вакцинація від сказу завжди доступна. У нас на ринку є і чеські, і американські, і французькі вакцини, вони всі доступні”, – розповідає ветеринарна лікарка Анна Стрюченко
Переносники вірусу – дикі тварини з прифронтових зон, яких побільшало з початком війни. Вони пробираються до осель та інфікують домашніх тварин. Як зрозуміти, що домашнього улюбленця вкусила скажена лисиця? Насамперед, тварина відмовляється від їжі чи, навпаки, має сильний апетит. Інфіковані дивно реагують на світло й воду.

“Якщо ви підозрюєте сказ, треба звертатись до державної ветеринарної лікарні. Тільки вони мають право виїхати, створити акт, провести перевірку”, – пояснює Стрюченко.
Під час спілкування з лікаркою до клініки завітала місцева жителька. Жінка якраз прийшла дізнатися про наявність вакцин, бо налякана чутками про спалах сказу.

“У мене є тваринки, собачка і дві кішечки. Ми їх вакцинуємо, приходимо в клініку і регулярно вакцинуємо, так як це профілактика сказу”, – каже Тетяна.
Втім, не всі вважають сказ страшною хворобою. У Головному управлінні Держпродспоживслужби області розповідають, що сказ собак, котів та лисиць фіксують майже у всіх районах.

“Місто Дніпро – це один випадок. Найбільше випадків сказу – це Новомосковський район 19, Синельниківський район 15, Покровка 8, Дніпровський район 7, Криворізький 4. Якщо людина побачила дику тварину, лисицю, телефонуємо в органи місцевого самоврядування, в поліцію. Якщо тварина мертва і знаходиться на території домоволодіння, то телефонуємо в Держпродспоживслужбу (наш телефон є на сайті), або в найближчу лікарню ветеринарної медицини, де приїде лікар, зробить маніпуляції з трупом тварини, надішле матеріал в лабораторію і отримають результат найближчим часом”, – повідомляє головна спеціалістка відділу організації протиепізоотичної роботи Вікторія Война.
Спеціалістка вважає, що сказ буде розповсюджуватися, доки триває війна. Лікування від хвороби не існує, тільки профілактика. Людина теж може заразитися сказом від інфікованої тварини через укус, подряпину чи потрапляння зараженої слини.

Якщо не отримати медичної допомоги, вірус може викликати захворювання головного мозку, що призведе до смерті.

За матеріалами ДніпроTV.