На Дніпропетровщині судили уродженця Азербайджану, який ґвалтував та вбивав місцевих мешканок

vbiv-ta-zgvaltuvav-amp

На Дніпропетровщині судили уродженця Азербайджану, який зґвалтував та вбив кількох місцевих мешканок. Про це детальніше розповість «Дніпро Оперативний», посилаючись на кримінальні хроніки тих днів. Імена героїв змінено.

Хронологія подій
Почалося все 2001 року. Тоді у Кривому Розі, посеред вулиці було знайдено мертвою молоду дівчину Олену Соподову. У неї було понівечене обличчя, а на тілі були явні сліди насильства: укуси, побої та синці. Тоді місцеві правоохоронці вирішили, що Олена стала жертвою сексуального маніяка. Проте єдине, що в ті роки вдалося встановити, це те, що її труп перенесли з місця злочину, для приховання доказів. Було зібрано речові докази. Проте місяці йшли, а вийти на слід злочинця все не вдавалося, поки ситуація не повторилася...

Того злощасного дня, 22 квітня 2004 року, компанія з двох подруг Валентини та Карини проводила весело час у місцевому кафе «Ямбург», що знаходиться біля залізничного вокзалу. Тоді до них підсів незнайомець "східної" зовнішності. Він почав їх пригощати коктейлями. Час йшов і Валентині потрібно було вже їхати додому, тоді подруга переконала ту, що все буде добре, і, посадивши дівчину у таксі, продовжила вечір у компанії нового знайомого.

Наступного дня Каріна перестала виходити на зв'язок, в університеті не з'являлася, що дуже занепокоїло Валентину. Тоді вона вирішила навідатися до неї у гості. Коли вона підійшла до вхідних дверей знайомої квартири, виявила, що вони не замкнені. Штовхнула — двері відчинилися. На кухні побачила "сліди" їхньої нещодавньої зустрічі: пляшка горілки, склянки, тарілки з закускою, що залишилася, пачка цигарок. Коли дівчина зайшла до кімнати, перед нею відкрилася страшна картина: на дивані, лежала мертва подруга, вся в крові, з розірваним одягом. Валентина негайно звернулася до (тоді) міліції, де склала фоторобот і розповіла все, що знала про незнайомця.

Розслідування та вирок
Тоді в ході низки розслідувань і вивчення доказів стало ясно, що діяла одна і та ж людина. За описом підходив лише один — Айхан Ельбаногли Алієв, уродженець Азербайджану. Раніше правоохоронцям уже доводилося стикатися з цією людиною, оскільки він роками раніше нелегально знаходилася на території нашої країни та була депортована.

Алієва затримали того ж дня. На його светрі виявились сліди крові. Це, та й багато іншого, свідчило: вбивство скоїв саме він. Також слідчим вдалося встановити, що у своїй рідній країні кілька років тому той зґвалтував та вбив власну родичку.

Сам Алієв намагався заперечувати, але під тиском доказів у скоєному зізнався. Суд ухвалив вирок. Айхан Ельбаногли Алієв був викритий у двох вбивствах, скоєних за обтяжливих обставин, та був засуджений до максимального покарання, передбаченого статтею 64 КК України — довічного ув'язнення.