На Дніпропетровщині з 1 квітня стартують нерестові обмеження на вилов риби

nerestoviy-zapret

З 1 квітня 2023 року в Дніпропетровській області розпочинається нерестова заборона на вилов водних біоресурсів. Тривалість заборони відрізняється залежно від водойми. Про це повідомляє Дніпровська порадниця з посиланням на Дніпропетровський рибоохоронний патруль.

Так, у Кам'янському водосховищі вона триватиме з 8 квітня по 16 червня, у Дніпровському водосховищі – з 5 квітня по 13 червня, у всіх інших водосховищах – з 1 квітня по 9 червня, на всіх річках та їх кореневих водах (руслах річок з усіма діючими рукавами, затоками, затонами) в межах Дніпропетровської області – з 01 квітня по 20 травня, а у інших придаткових водоймах річок – з 01 квітня по 30 червня. Детальніше з інформацією можна ознайомитися на сайті Дніпропетровського рибоохоронного патруля за посиланням.

Під час нересту дозволено:
Любительське рибальство гачковими знаряддями лову: не більше двох гачків на рибалку або спінінг з однією штучною приманкою.
Риболовля з берега: за межами нерестовищ (межі визначені у наказі).

Під час нересту заборонено:
Будь-який інший спосіб вилову: окрім дозволеного любительського рибальства.

Забороняється здійснення будь-якого іншого способу вилову, в тому числі, з перевищенням дозволеної добової норми вилову – 3 кілограми та 1 шт.
Крім того, відповідно до Правил промислового рибальства у рибогосподарських водних об’єктах України забороняється добування водних живих ресурсів в даний період.

Яка відповідальність за порушення:
Порушення правил рибальства карається як накладенням штрафів, так і притягненням до кримінальної відповідальності.

Сума штрафів за порушення правил рибальства згідно КУпАП становить від 34 до 680 грн. За незаконне зайняття рибним промислом, що завдало істотну шкоду, передбачена кримінальна відповідальність відповідно до ст. 249 ККУ.

Штраф від 17 000 до 51 000 грн або обмеженням волі на строк до трьох років, з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого.