Національний рекорд встановили на Дніпропетровщині до 10-річчя внесення Петриківського розпису до спадщини ЮНЕСКО

1-3

У Петриківці встановили черговий національний рекорд. Таким чином відзначили 10-річчя внесення свого розпису до нематеріальної спадщини ЮНЕСКО. Місцеві майстри прикрасили орнаментом 11 шкільних автобусів і трактор. Про це повідомили у Дніпропетровські ОВА.

«10 років, як наше квітчасте мистецтво стало світовим культурним надбанням. Відзначати цю дату креативним рекордом вже стало традицією. Цьогорічний – особливий. Офіційно зафіксований під час повномасштабного вторгнення. Присвячений захисникам і захисницям. Вони б’ються з ворогом за нашу національну ідентичність. А завдання тилу – берегти найдорожче», – зазначив начальник Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак.

«Приділяємо увагу популяризації Петриківського розпису. Це візитівка держави. Цьогоріч наші майстри побували у Норвегії. Там демонстрували свої роботи»,– додала заступник начальника Дніпропетровської ОВА Ірина Грицай.

Над рекордом 13 тамтешніх народних майстрів працювали понад два тижні.

Аби встигнути до визначної дати. 

«Ми використовували традиційні орнаменти. Класичну цибулинку, калинку, ромашку. Візерунок не змиється. Він нанесений спеціальною фарбою, а зверху вкритий лаком. Тож буде триматися довго», – розповіла художниця Алла Гаврилова.

Загалом на рахунку майстрів Петриківського розпису рекорд вже 11-й. До цього були найдовший орнамент на бетонній стіні, наймасовіший бодіарт, наймасштабніший майстер-клас, найдовша розмальована стрічка, кочерга, ложка.

«Зареєстрували не просто рекорд, а історію. Він дуже несподіваний. Єдиний і неповторний. Більше ніде такого немає. Ми коли отримали цю заявку, здивувалися. Рада, що все вдалося», – наголосила керівниця Національного реєстру рекордів України Лана Вєтрова. 

Усі учасники та ініціатори рекорду отримали сертифікати про досягнення.

«Спочатку в нас виникла ідея прикрасити жовті шкільні автобуси синіми орнаментами. Оздобити у кольорах українського Прапора. Вийшов рекорд – найбільша кількість автотранспорту, розписаного «петриківкою». Заявляємо про наше надбання всьому світу. Бережемо, розвиваємо, передаємо із покоління в покоління», – сказала Петриківський селищний голова Наталія Коваленко.

«Уквітчали» й півстолітній трактор. Його власник називає себе дід Іван. Чоловік за кермом вже 64 роки.

«Коли розписували автобуси, сказали, виганяй, дід Іван, і свій трактор. Наші художники талановиті. Легко довірив їм свого «залізного коня». Тепер він прикрашений. Та їхати в поле на ньому буде не шкода. Адже техніка повинна працювати, вирощувати хліб», – сказав місцевий мешканець. 

Петриківський розпис включили до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО у грудні 2013 року.

 

За матеріалами ДніпроTV.