Напередодні Дня Незалежності Філатов посмертно нагородив десятьох українських захисників з Дніпра. Почесні медалі отримали родини полеглих героїв

o_1h8ep61eo1cdv15uodr01dn2s091qr

У переддень Дня Незалежності України у місті Дніпро відбулася урочиста подія, під час якої посмертно були відзначені військові, що віддали своє життя в боях проти російської агресії. Родичі загиблих воїнів отримали медалі "Захисник Вітчизни". Також на церемонії була представлена платформа "Війна", яка стане електронним меморіалом для пам'яті про загиблих воїнів та мирних мешканців Дніпра, які стали жертвами російської агресії. Основна мета цього проєкту - зберегти пам'ять про героїв та зібрати якнайбільше інформації про кожну з їхніх життєвих історій.

Пані Софія, донька загиблого воїна Андрія Боровикова, наголошує на його справедливості та щирості. Вона вспоминає його як людину, яка завжди була готова допомогти, яка завжди говорила відверто про недоліки і проблеми. Перед війною він працював адвокатом, а потім, відчуваючи обов'язок захищати свою країну, вирушив на фронт.

Андрій Боровиков служив командиром другого взводу першої роти 128 бригади 231 батальйону Окремої бригади тероборони Дніпра. Він загинув 31 січня 2023 року під час боїв у селищі Времівка, що знаходиться в Донецькій області.

Спільно з іншими родинами загиблих захисників, пані Софія була нагороджена нагородою за внесок їх близьких у війну. Після втрати батька Софія розпочала активну громадську діяльність, допомагаючи людям, які пережили подібну втрату. Ця діяльність стала для неї способом рухатися вперед у житті.

Вона отримала нагороду за батька разом із ще дев’ятьма сім’ями загиблих оборонців: 

- Командира взводу 9-ї роти 3-го батальйону 54-ї окремої механізованої бригади ім. Івана Мазепи Ігоря Куркостриги з позивним «Вікінг». 

- Командира відділення 25-ї окремої Січеславської повітрянодесантної бригади Максима Семенова. 

- Бійця 3-го окремого батальйону УДА Дениса Котенка. 

- Вогнеметника війська радіаційного, хімічного та біологічного захисту України Сергія Івженка. 

- В. о. командира мотопіхотного взводу 42-го батальйону, старшого сержанта Юрія Печериці. 

- Старшого стрільця 1-ї роти 24-го батальйону «Айдар» Олександра Пузикова. 

- Старшого лейтенанта 98-ї бригади, ТРО «Азов» Донецької області Олега Русака з позивним «Моряк». 

- Старшого солдата 53-ї бригади Костянтина Пікалова з позивним «Кот». 

- Сержанта 93-ї ОМБР «Холодний Яр», навідника 2-го механізованого відділу 1-го механізованого взводу 3-ї механізованої роти 1-го механізованого батальйону ВОС 101281A Павла Махна з позивним «Махно». 

Під час церемонії вручення мер Дніпра Борис Філатов наголосив: помста за кожне обірване життя буде невідворотною. Та не менш важливою буде і системна робота задля збереження пам’яті та історій всіх, кого забрала кривава російська війна. «Фактично наша сьогоднішня зустріч також перейшла у дискусію щодо подальшої роботи для увічнення пам’яті загиблих. Можу впевнено сказати: нам не буде соромно. Дніпро завжди перший. І я запрошую всіх небайдужих наших мешканців, усіх, кого це стосується, — долучитися до цієї дискусії. Уже після Дня Незалежності будемо детальніше говорити з територіальною громадою – як це зробити», — наголосив мер Дніпра Борис Філатов. Електронна платформа «Війна» доступна за посиланням: https://memory.dp.ua. Тут є розділ «Запропонувати», де кожен може заповнити заявку та залишити історії тих, про кого хоче розповісти.