Наступ на Дніпро: зміни на фронті

maxresdefault (100)

Днями в соціальних мережах розповсюдили інформація, що просування російських військ по лінії фронту вплине і на Дніпро. Мовляв, найближчим часом, якщо не вжити серйозних рішень — місто опиниться під ударом і вже не ракет, а артилерії.

Ситуація на фронті змінюється щодня. Аналітики дають свої прогнози, а деякі військові навіть кажуть про можливе захоплення великих міст.

Особливо останнім часом обговорюється карта з відстанню від лінії фронту до Дніпра й побоювання певних військових, що бездіяльність може призвести до заходу російських військ в місто.  

«Абсолютно саботується цивільною владою і процес мобілізації, і законодавчі зміни, які потрібні для покращення цього процесу, та загалом, якщо ми далі дійсно ціклом нічого не зробимо з нашою мобілізацією, то питання коли вони дійдуть до Дніпра дійсно перейде в площину того, як скоро це станеться», – розповів Євген Дикий, науковець, ветеран «Айдару».

На думку експертів, поки питання, що найближчим часом росіяни таки зможуть спробувати підійти до Дніпра — не відповідає дійсності.

«Хлопці і дівчата на фронті тримаються міцно. Фронт не посипався, фронт ніде не прорваний, він поволі прогинається. Наші захисники відповзають, при тому відповзають, дуже жорстко огризаючись. І я б сказав, що не те, що в найближчі тижні, а в найближчі місяці у орків шансів вийти на Дніпро або на Харків немає. Але за цей час в них є шанс, наприклад, дотиснути Донецьку область, в них є шанси дотиснути Куп’янськ, в них є шанси дотиснути Роботине», – сказав Євген Дикий.  

Вислови військових, які начебто можуть лякати цивільних можна зрозуміти, кажуть аналітики. Мовляв, відчуття у військових загостренні й бачать вони набагато більше ніж цивільні.

«Військові хочуть спонукати цивільне населення до більш рішучих дій. Тому, вони вдаються до таких, я б сказав, іноді критичних висловлювань. От, якщо ви не об’єднаєтеся, якщо ви не будете допомагати збройним силам, то ви завтра будете під аквафрешем співати гімн росії, або російські танки будуть на вашій вулиці», – зазначив військовий експерт Жданов.

Лінія фронту до Дніпра зараз ближча із запорізького напряму, ніж з Донецького.

Та лінія оборони там більш стійкіша. Хоча і є потенційна загроза, що деякі системи ворожого вогню можуть діставати по околицям Дніпра.

«Є ворожа реактивна артилерія, яка може діставати до Дніпра на відстані починаючи зі 110 км. Це системи Смерч з боєприпасами Торнадо-С. А ствольна артилерія, 30 км. От з цієї відстані вона починає діставати до Дніпра», – пояснив Жданов.

Втім, військові кажуть, нема нічого неможливого. Ворог цілком може наступати на Дніпро, Запоріжжя, Харків, Київ. Всі ті сценарії ворога, які були озвучені, досі ретранслюють пропагандисти рф.  

«Треба говорити, що робити, щоб цього не було. Тому що справді бачимо, що є моменти, є питання зараз максимально дуже коректно, як військовий до військового командування, щодо фортифікаційних споруд. Це треба визнати, і хотілось би, щоб Авдіївка і Бахмут були уроком, але ми бачимо, які зараз суттєві проблеми, наскільки ми по часу відстаємо, уже зараз», – зазначив ветеран російсько-української війни Олег Симороз.

Ворог продовжує вести наступальні дії на Авдіївському та Мар’янському напрямку.

«Ворог намагається посилювати там свої резерви і розгортати наступ. Для того щоб захопити Курахове і вийти в притул до Миргограду та Покровська. Звичайно, безпосередньо Покровськ знаходиться на межі адміністративних кордонів Донецької та Дніпропетровської областей», – зазначив воєнний кореспондент ДніпроTV Богдан Пападін.

Всі важливі, стратегічні міста повинні мати свої фортифікаційні споруди. Краще вони будуть і їх не використають, ніж не знати де потім закріпитися у разі наступу.  

«Та краще я заллю все бетоном і місто буде підготовлено, але вибачте, не дай Боже ще раз посипиться на якійсь ділянці фронт, і не будемо знати де закріпитися. Тому що не могли уявити, що до Дніпра чи до Запоріжжя дійде ворог. Треба бути готовим до всього, тим більше, вибачте, що таке фортифікаційні споруди, що таке окопи, зараз в цих от тилових місцях, там спокійно зараз може працювати техніка будівельна, там спокійно може заливатися бетон, там нема обстрілів», – ветеран російсько-української війни Олег Симороз.

Питання оборони кожного міста лежить на військових адміністрація, тож напевно треба показувати населенню, що область чи місто готові зустрічати ворога. Тоді і паніки не буде, наголошують експерти.

Джерело: "ДніпроТВ"