Навчальний рік 2023-2024: «Дніпровська політехніка» переходить на дві зміни

tema-hlav-800x800 (1)

У цьому навчальному році Міністерство освіти та науки України рекомендує закладам освіти максимально перейти до навчального процесу в аудиторному форматі. Готуються до зустрічі зі студентами і у вишах Дніпра.

Національний технічний університет «Дніпровська політехніка» — державний заклад вищої освіти, багатогалузевий технічний університет, найстаріший заклад вищої освіти у Дніпрі, перший заклад вищої гірничої освіти України. Чи готовий виш до офлайн-навчання в умовах воєнного часу, як відбуватимуться заняття, чи є в достатній кількості укриття в корпусах та гуртожитках, з’ясовували журналісти «НМ».

– Ми плануємо впровадити різни форми навчання,- розповів Юрій Хоменко, проректор з навчальної роботи. – Зокрема, на перших і других курсах ми збираємось просити студентів вчитись в аудиторіях. І хоча у нас є можливість навчати онлайн, ми вважаємо, що для першокурсників важливо зустрітись з викладачами та зрозуміти систему освіти.

iurii-khomenko-800x800

Він також додав, що для старших студентів можливий варіант двох форм навчання – в аудиторіях і онлайн.

– Якщо ми витримали повний локдаун на дистанційному навчанні, то  вже не відійдемо повністю від елементів онлайн-навчання, навіть після перемоги, – підкреслює Юрій Тимофійович. –  Ми не розглядаємо варіант, коли студент сидить в аудиторії до першої повітряної тривоги. Будемо максимально розвантажувати розклад. У нас вже все налаштовано на дві зміни. Звичайно, що зараз для нас, студентів і взагалі для якості вищої освіти, буде кращим варіантом аудиторна форма навчання.

У Політехніці зізнаються, що не очікують велику кількість студентів для заселення до гуртожитків. Зазначають, що на час навчального року після повномасштабного вторгнення, у гуртожитках проживало майже 15% від початкової кількості студентів. Наразі, перед університетом стоїть завдання зробити безпечні умови у навчальному році для студентів. І Юрій Хоменко переконаний, що все буде виконано.

– Гуртожитки, звісно, це проблема, – розповів він. – Під час освітнього процесу ми впораємося з тим, щоб забезпечити укриття кожному, але питання  в іншому: як зробити безпечні умови вночі.  Зрозуміло, що велика кількість людей з десяти поверхів не зможе за секунду перейти до укриття під час тривоги, а якщо врахувати ще й те, що ракета може прилетіти і без повітряної тривоги. Треба дивитися по ситуації, сказати точно що буде далі, ми не можемо. Але готуємося до будь-яких варіантів.

Загалом, на території університету є одне бомбосховище і п’ять простих укриттів. Журналісти «НМ» відвідали декілька укриттів разом з працівниками університету.

– Процес облаштування йде, виконуються роботи щодо внутрішнього облаштування, проводиться додаткова закупівля матеріалів, обладнання, мішків з піском для закладання вікон, – розповів Олексій Григор’єв, проректор з науково-педагогічної, навчально-виховної роботи та  соціальних питань НТУ «Дніпровська політехніка». – Зараз ми намагаємося до 20 серпня затвердити акт рекомендації щодо 5 найпростіших укриттів на 5 об’єктах.

У кожному укритті є аптечка, генератор, питна вода, засоби освітлення, вогнегасники, достатня кількість стільців та навіть ноші для екстрених випадків.

tema3-800x800

Поки невідома точна кількість людей, які можуть там розміститись.

– Важливо те, яку кількість приміщень нам затвердять як укриття і  в залежності від цього буде зрозуміла кількість людей, – розповів Олексій Григор’єв. –  Навчальний процес ми будемо підлаштовувати під це. Наразі укриття – це найважливіше.

Укриття «Дніпровської політехніки» цілодобово відкриті як для студентів, так і для інших мешканців міста.

tema1-800x800