Навчання з гарантією подальшого працевлаштування. КП «Дніпровський електротранспорт» підготувало понад 300 водіїв трамваїв і тролейбусів

o_1homgh69u91ieti51l6t411iga

У Дніпрі майбутні водії тролейбусів і трамваїв опановують професію у навчально-виробничому центрі. Створили його у 2019-му році при комунальному підприємстві «Дніпровський електротранспорт». За цей час підготували  315 водіїв трамваїв і тролейбусів. Нині навчання стартувало для 33 та 34 групи. Тривалість курсів — три місяці й один тиждень.

«У трамвайній групі 9 осіб, у тролейбусній – 4. Із загальної кількості слухачів — троє з інших міст. Вони представники комунального підприємства електротранспорту з Кам’янського та Запоріжжя. Перші два місяці вивчаємо теорію. Це і правила дорожнього руху, будова рухомого складу, медичне забезпечення, охорона праці, правила експлуатації трамвая та тролейбуса. Далі внутрішні іспити, й учні переходять до практичних занять. Упродовж місяця вони навчаються керувати трамваєм чи тролейбусом. Спочатку це проходить на території нашого підприємства. А далі – на маршрутах міста без пасажирів (80 годин)», — розповідає начальниця навчально-виробничого центру КП «Дніпровський електротранспорт» Валентина Чернецька.

Дніпрянин Дмитро Скиба хоче навчитися кермувати тролейбусом. Чоловік до цього працював слюсарем у депо «Дніпровський електротранспорт».

«Зараз вирішив змінити фах і вже не обслуговувати тролейбуси, а бути водієм. Габарити машини жодним чином не лякають. Навпаки – є велике бажання навчитися керувати тролейбусом. Ба більше, за останні роки майже цілком у місті оновили рухомий склад. Тобто машини новенькі, а відтак – це комфорт у керуванні, пересуванні», — каже пан Дмитро.

А Євгенія – учениця групи водіїв трамваїв. Раніше вона працювала кондукторкою: «А зараз вирішила для себе стати водійкою трамвая. Спостерігала за роботою колег, які керують трамваєм, і теж захотілось. Упевнена, що все вийде!».

КП ««Дніпровський електротранспорт» приймає охочих стати водієм трамвая або тролейбуса на безкоштовне навчання.

«До кандидатів дві вимоги: вік від 21 року та обов’язкове проходження медичної комісії. Гарантована стипендія, подальше офіційне працевлаштування. За потреби – проживання в гуртожитку», — каже провідний  фахівець КП «Дніпровський електротранспорт» ДМР Нікіта Керенцев.

Записатися до нової групи навчання на водіїв трамваїв і тролейбусів можна за телефонами: 093-459-54-83, 373-92-13.