Навіть під постійними обстрілами рятує чотирилапих: волонтерка з Нікополя допомагає тваринам, які залишилися без господарів

2dab761aa48ca808

Жителька Нікополя вже близько 6 років рятує тварин. У 2017 році вона створила притулок та врятувала вже не одну тисячу собак, – передає сайт «Наше місто» з посиланням на Суспільне Новини.

Олена Вошун-Омельченко, незважаючи на майже щоденні обстріли Нікополя, рятує та допомагає тваринам. Деяких тварин жінка самостійно евакуювала до свого притулку, когось привозили волонтери. Траплялися і жахливі випадки: одну із собак, на ім’я Джессі, господарі залишили у дворі, виїхавши з міста.

«У двір був приліт. Собака отримала осколкове поранення в задню лапу. Був дуже великий уламок всередині, він зламав стегно, стегнову кістку», – розповідає Олена.

d5a3a41fd60acdd5

За словами волонтерки, собаку не змогли прооперувати в Нікополі, тому її довелося відвести до Дніпра. Там чотирилапій зробили декілька операцій, які коштували 40 тисяч гривень. Зараз Джессі почувається набагато краще: собака може наступати на поранену лапу та вже готується до переїзду у Польщу.

«Усе, що їм потрібно — ласка, любов і тиша. Тишу дати не можемо, тому я і шукаю їм дім подалі від обстрілів», – ділиться волонтерка.
Олена планувала зробити філіал притулку для тварин прямо у своєму будинку. У ньому могли би забирати на лікування найважчих тварин. Але, на жаль, у прибудову, де мала бути реабілітаційна зона, влучив російський артилерійський снаряд. Тоді загинула собака з цуценям.

«Потім знову прилетіло, один з чотирьох котиків отримав осколкове поранення та перелом лапи. Передню лапу, з осколком дуже величезним, довелося ампутувати повністю, друга лапа — зламана», – із жахом згадує волонтерка.

1ae67f3d5a581e9e

Постраждалий від окупантів кіт тепер погано їсть та мало пересувається без знеболювального. Його забрала до себе подруга волонтерки, яка грається з котом та реабілітує вусатого як може.

Наразі притулок переповнений. У 100 вольєрах близько 300 собак. Але попри обстріли та війну, каже жінка, продовжуватиме рятувати тварин і надалі.