Наводити лад з землею треба, але не через утиск прав громадян – голова фракції “Пропозиції” в Кропивницькій міськраді Д.Бірець

birets-1024x597

Кабмін схвалив зміни до закону про консолідацію земель сільгосппризначення, які можуть означати скасування права українців на безкоштовні 2 га землі для ведення сільського господарства. Тепер слово – за Верховною Радою.

Про це повідомляє "Горсовєт" з посиланням на сайт партії "Пропозиція".

Земля – один із найцінніших ресурсів України та її народу. Тому механізми врегулювання земельних відносин мають бути бездоганними, вважає голова депутатської фракції партії «Пропозиція» у Кропивницькій міській раді Дмитро Бірець. Очевидно, що урядовий законопроєкт не бездоганний, адже містить відверто дискримінаційну складову. Постає питання, як вирівняти права українців у разі його прийняття – не даючи громадянам землю в майбутньому, забрати її в тих, хто вже отримав?

Закон має гарантувати право кожному громадянину України отримати у власність землю, а не позбавляти цієї можливості. І якщо вже братися наводити лад у землекористуванні, то для початку потрібно було б розібратися зі старими зразками актів на земельні паї. Є чимало питань, люди часто не знають, яким чином, або не мають змоги їх переоформити. А іноді, намагаючись це зробити, раптом дізнаються, що їхня земля давно вже не їхня”, – зауважив пропозиціонер.

Дмитро Бірець також додав, що з усім цим доводиться мати справу в першу чергу місцевому самоврядуванню. Адже у вирішенні земельних питань люди в першу чергу апелюють саме до місцевих рад та очільників. Щоб повністю контролювати цю сферу необхідна земельна децентралізація, яку послідовно підтримує партія “Пропозиція”. Натомість влада на центральному рівні законопроектами про скасування права на отримання землі значно ускладнює взаємини держави, місцевого самоврядування і громадян.