Не хапати на вулицях, а підтримувати військових та пропагувати захист Вітчизни

9tbGZCIShTbqnlFANkueWWdi0bLQ8Nd1DTTHZHtx

Геннадій Корбан запропонував проводити мобілізацію без порушень прав громадян, закликав активніше допомагати військовим та пропагувати захист Батьківщини.

Таку думку голова Громадської ради при міськраді Дніпра висловив під час  інтерв'ю Дніпро ТВ.

"З приводу силових методів мобілізації, загроз - я безперечно проти. Подумайте самі: який захисник, який воїн буде з людини, яка не хоче, ухиляється від служби в армії, від захисту Батьківщини?"

На думку Геннадія Корбана, владі зараз вкрай важливо посилити підтримку військовослужбовців, а також активно пропагувати захист країни та службу у Збройних Силах:

"Погляньте, яка реклама, пропаганда захисту Батьківщини у Сполучених Штатах, в Ізраїлі, де дуже престижно служити в армії. Там служать і дівчата, і чоловіки. За службу платять добрі гроші, дають низку пільг - вступ до університетів; багато перспектив відкривається у людей, які захищають країну”.

Україна протистоїть жорстокому агресору та веде важку війну, на якій гинуть наші люди. Тому захисникам потрібна комплексна допомога та забезпечення від держави, зазначає Геннадій Корбан:

"Вочевидь варто запропонувати пакети допомоги, страховки, гідні компенсації для сімей у разі загибелі годувальника. Потрібно розробити критерії. Наприклад, якщо у людини кілька дітей, то вона точно не має бути на передовій, тому що є годувальником і т.ін. Такі критерії має розробити Міністерство оборони, щоб унормувати питання, пов'язані із призовом, ухиленням від призову тощо. І тоді не буде такої проблеми. Бо зараз постійно виникають скандали у військкоматах, ВЛК тощо. Люди це бачать і розуміють, що ніхто про них, про їхні сім'ї не подбає, тому відповідно й ставляться..."

Для ефективного захисту країни громадяни мають бути добре мотивовані, впевнений Геннадій Корбан.

"Вмотивованим людям не треба нічого пояснювати. Вони розуміють, що Батьківщину треба захищати. Бо знають: якщо не захистити - то прийдуть окупанти до їх родин, дружин, дітей. Творитимуть різні злочини, як у Бучі та інших окупованих місцях. Але є люди, які не вмотивовані. Тому їх потрібно мотивувати - по-своєму, іншими способами. Наприклад, якщо не хоче людина служити в армії - вона може працювати в тилу на армію, може виконувати будівельні роботи, наприклад, рити окопи та ін."

Для цього потрібна серйозна робота та серйозне реформування системи ТЦК, вважає голова Громадської ради. При цьому країна опинилася у складній ситуації: з одного боку – йде війна, з іншого – немає стимулів та критеріїв для залучення військовослужбовців.

"Все робиться з коліс. Є перегини на місцях, є перегини у військкоматах, це очевидно, - зазначив Геннадій Корбан. - На жаль, не так багато часу на реформу цієї галузі. Тому я сподіваюся, що Міністерство оборони (а система мобілізації та комплектації перебуває у системі МО), новий міністр оборони поставиться до цього розумно.