«Не міг поворухнути рукою, а зараз може піднімати 5 кг». Історія оборонця, який проходить лікування в реабілітаційному центрі Дніпра

photo_2023-12-14_13-59-19

Це Дмитро, наш земляк, що перебуває на фронті з березня 2022 року. У січні 2023-го він отримав тяжке осколкове поранення руки, інцидент стався на Луганському напрямку. Для того, щоб зберегти кінцівку, хірургам довелося розглядати можливість її відновлення, збираючи її по частинах.

«У мене були відірвані 2 пальці, розірвана кисть, ліва рука була повністю перебита. Після евакуації мені реально збирали кінцівку по частинах у новомосковській хірургії. Там я пробув два місяці, а потім потрапив до цього центру. Рука була, м’яко кажучи, не в дуже гарному стані, навіть візуально. До неї не можна було доторкнутися, бо було боляче. Тому ми першочергово працювали над зниженням чутливості. Заняття проходять щодня. Я бачу реальний результат. Зараз кінцівка у відносно нормальному стані. Усі, хто бачив мою руку до реабілітації і зараз, взагалі не вірять, що таке можливо», – ділиться  воїн ЗСУ Дмитро.

Дмитро перебуває у реабілітаційному центрі Дніпра вже пів року, а перед фахівцями закладу стоїть завдання покращити рухливість його руки.

«Ерготерапія це про повернення до життя, соціальної активності та повсякденної діяльності. Наше завдання – повернути пацієнта до його звичайного життя, професії тощо. Наприклад, у Дмитра була гіперчутливість після отриманої травми. Він не дозволяв торкатися руки, не міг нічого нею брати. Ми почали з того, що Дмитру довелось весь час носити рукавицю. Це в комплексі з вправами допомогло долати чутливість. Заняття відбуваються тричі на день щодня. Дмитро показує дуже гарний результат, він дуже вмотивований. Зараз він може принести кави, відчинити двері, по дому щось робить, травмованою рукою може підняти до 5 кг. Але, звичайно, попереду ще багато роботи», – прокоментувала ерготерапевтка Анжела.

Дніпро залишається потужним центром допомоги та реабілітації для військових. У міському реабілітаційному центрі діє мультидисциплінарна команда, яка включає в себе лікарів фізичної реабілітації, фізичних терапевтів, ерготерапевтів, логопедів та психологів. Щоденно вони віддано працюють, намагаючись зробити неможливе для військових, які пережили важкі поранення.

photo_2023-12-14_13-59-32

photo_2023-12-14_13-58-36