«Не про смерть, а про життя»: у Дніпрі працює паліативне відділення

2020-03-17-12.17.42

Пацієнт зі смертельним діагнозом має право провести останні дні свого життя без болю і в хороших умовах. Такий принцип сповідують медики у паліативному відділенні. Окрім надання хворим необхідних знеболюючих медикаментів, лікарі підтримують пацієнтів і психологічно, а також працюють з родиною пацієнта.

Звичайний день стаціонарної лікарні: огляд пацієнта та надання ліків. Проте, це відділення відрізняється від інших. Тут лікарі проводять з людиною останні дні її життя. Юлія вже другий рік працює в паліативі. На її плечах 18 смертельно хворих.

Юлія, терапевтиня: «Наймолодший мій пацієнт — це 38 років, а найстарший — 90. Це важко, тому що людина молода, але ми порозумілися. Любить малювати, він багато дивиться на ютубі, можемо обговорити деякі відео, новини. Я досить спокійно до цього ставлюся, я не маю страху. Медицина мені подобається, я завжди була до цього готова».

Зараз у відділенні 65 пацієнтів з онкологічними, імунними та судинними захворюваннями, після інсультів та з важкими травмами. Утім, на практиці паліативної допомоги потребують не лише пацієнти, які мають невтішний прогноз.

Тетяна, в.о завідувача відділення паліативної допомоги: «Допомога надається і членам сім’ї, тому що вони психологічно дуже страждають. Буває навіть більше, ніж самі хворі. Тому що вони знаходяться поряд, вони не хочуть приймати хворобу, вони не можуть дивитися, як згасають їхні рідні. Тому зазвичай надаємо психологічну допомогу і родичам».

Допомогу у відділенні надають безкоштовно, отримати її можна через сімейного лікаря.

За матеріалами Дніпро ТV.