Неприємний запах, вологість та бруд: “Музей дитинства” тоне у фекаліях

maxresdefault - 2024-05-05T093047.004

Неприємний запах, вологість та бруд все це залишилося після потопу у “Музеї дитинства”. Втім, затоплює приміщення не вперше, вигрибати воду доводиться чи не щотижня.

Михайло показує наслідки підтоплення його музею. Каже, проблема почалась у березні. За цей час приміщення потерпало від фекальних вод десятки разів. На цей раз каналізація дійшла до експонатів.

“Ми не панікували, ми спокійно виконували свої обов’язки як громадян, проінформувавши аварійні служби 10 разів. На 11-й раз, коли терпець урвався, ми написали усюди та зняли відео”, – директор “Музею дитинства” Михайло Прудніков.
Комунальні служби відреагували на звернення. Як виявилося, приміщення затопило черезсміття, яке кидають мешканці будинку у каналізацію.

“Наразі, спільно з житлово-експлуатаційною організацією, проведено прочистку каналізаційної мережі та колодязів. На даний момент проблеми там не спостерігається. Також, підприємством заплановано проведення профілактичних заходів для запобігання виникненню подібних проблем у майбутньому”, – зазначив начальник інспекції по контролю за ремонтами експлуатаційних мереж КП “Дніпроводоканал” Сергій Ченчевич.

Аби усунути проблему – працювали декілька годин із залученням спецтехніки. У музеї результатом робіт задоволені. Та, не зважаючи, що зараз не приймають відвідувачів, мають підтримувати порядок у приміщенні. Адже через вологість експонати можу зіпсуватися.

“До цього підтоплення вологість у приміщенні сягала 91%. Зараз вона становить 105%, що призводить до деформації фотографій. Для нормального зберігання творів мистецтва вологість не повинна перевищувати 60%. Нам необхідно ретельно просушити приміщення та вжити заходів для запобігання появі цвілі, адже волога, що піднялася по гіпсокартону, може сприяти її розвитку”, – сказав Михайло Прудніков.
Аби ситуація не повторилася, комунальні служби декілька днів будуть перевіряти стан каналізації.

Джерело: ДніпроТВ