Нові оселі для маріупольців: 202 родини отримали житло у Дніпрі

maxresdefault - 2024-06-06T104339.560

Нові та сучасні кімнати. Переселенці з Маріуполя отримали нові кімнати у гуртожитку ДНУ ім. О. Гончара. 8 місяців тривав ремонт у нових оселях. Замість старих кімнат тепер нові коридори, кухні, санвузли та дитячі кімнати. Через декілька тижнів 202 родини заселяться у нову домівку.

Усміхнені та задоволені родини з Маріуполя отримали сертифікати на нові оселі. Серед них Тетяна. Жінка отримає кімнату, де буде жити зі своїм чоловіком. Рідну домівку покинула понад 2 роки тому, проте досі з жахом згадує пекельні дні у місті.

Далі поїхали до родичів на захід країни, а згодом у Кременчук. 2 тижні тому дізналися, що отримують кімнату у Дніпрі.

Заселяються маріупольці у гуртожиток ДНУ. Це 10-поверхова будівля.

“9 поверхів буде надано мешканцям Маріуполя, які нажаль втратили житло. Один поверх за договором закріплений університетом. Цей договір оренди за законом він діє до кінця війни + один рік. Тобто чекаємо перемогу, чекаємо коли відбудують помешкання нашим співвітчизникам, які втратили житло”, – розповідає ректор ДНУ ім. О. Гончара Сергій Оковитий.
У минулому році у Дніпрі вже давали нове житло для маріупольців. Це надихнуло міжнародних партнерів та уряд Франції.

“Цей проєкт, по-перше, глобальний, тому що мер Маріуполя в багатьох куточках України знайшов будівлі, які були в досить складному стані, які, завдяки цьому проєкту, вдалося капітально відремонтувати”, – пояснює представник посольства Франції в Україні Фредерік Руссо.
Загалом у багатоповерхівці буде мешкати 202 родини з Маріуполя.

“Там сучасні умови у цих квартир-студіях. Там на кожному поверсі є туалети, є кухня де можна готувати, там на окремих поверхах також є дитячі кімнати, тобто є умови в цьому гуртожитку для створення спільноти”, – розповідає заступник голови Представництва Міжнародної організації з міграції в Україні Стівен Роджерс.
Заселятися родини зможуть через декілька тижнів, адже ще не всі роботи завершені.

“Тут будуть створенні коворкінги, де діти можуть займатися навчанням. Тут будуть створенні зони так само спортивного плану, тобто, тут так само можна займатися спортом. Тут так само на першому поверсі дуже важлива буде створена послуга. Це релокований наш медичний заклад, який буде створено спільно з державою. Ми отримали відповідну ліцензію, тобто відповідні умови є, для того щоб ми відкрили медичну послугу для маріупольців”, – каже міський голова Маріуполя Вадим Бойченко.
Загалом ремонтні роботи тривали 8 місяців. У Дніпрі ще 5 подібних об’єктів на стадії ремонту.

Джерело: "ДніпроTV"