Нові правила бронювання в Україні: які зміни відбулися
З 1 грудня в Україні набули чинності нові правила бронювання військовозобов’язаних працівників, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22 листопада 2024 року № 1332. Додатково, урядом були внесені зміни до постанов № 1361 та № 1362 від 29 листопада 2024 року. Що це означає та які зміни чекають на військовозобов’язаних – розповість «Наше Місто» з посиланням на Департамент правового забезпечення ДМР.
Основні нововведення стосуються спрощеного механізму бронювання та обов’язкових критеріїв для визначення критичності підприємств.
Відтепер всі підприємства, які ще не оновили свої дані, але мають статус критично важливих, зможуть бронювати працівників до 28 лютого 2025 року. Після цього підприємства повинні підтвердити свою критичність за новими вимогами для продовження бронювання строком до 12 місяців.
Згідно з новими правилами, мінімальна середня заробітна плата для приватного бізнесу має бути не менше 20 000 грн, що вдвічі перевищує вимоги попередніх критеріїв. Для державних та комунальних підприємств цей показник залишається незмінним. Крім того, підприємства мають відсутні податкові заборгованості та заборгованості по ЄСВ.
Також, нові правила передбачають бронювання працівників лише через електронний портал «Дія», де керівник підприємства має декларативно підтвердити відповідність зарплати вимогам.
Нововведення дозволяють бронювати військовозобов’язаних працівників для:
органів державної влади або місцевого самоврядування,
компаній з державними контрактами в оборонній сфері,
критично важливих підприємств для економіки та життєдіяльності населення (енергетика, комунальні послуги, продовольча промисловість тощо).
Згідно з новими змінами, усі підприємства повинні підтвердити свою критичність до 28 лютого 2025 року, в іншому разі бронювання працівників буде скасовано з 1 березня 2025 року.