Нові вікна, сучасна котельня та датчики руху. КП «Дніпровський метрополітен» активно впроваджує енергоефективні технології

photo_2024-02-14_12-12-07

У Дніпрі метрополітен стає все більш енергоефективним. Так, наприклад, у депо підземки замінили більше 200 вікон, встановили нові спеціальні ліхтарі та обладнали сучасну котельню. Все це дозволило підприємству заощаджувати до 20% вартості  послуг за  електро- та теплопостачання.

Заміна вікон на металопластикові також дала змогу підвищити температурний режим у приміщеннях на 10°С у порівнянні з минулим роком. 

 

"Важливі для роботи метрополітену будівлі були переоснащені для  автономного опалення.  Це покращило умови роботи наших співробітників та покращило  виконання технологічних процесів. Обслуговування обладнання нової котельні виконується згідно з гарантійними зобов’язаннями", - зазначив Ігор Тесля, головний інженер служби рухомого складу та капітальних ремонтів КП «Дніпровський метрополітен»

 

Також принцип  енергоефективності впроваджують і  на станціях підземки.  Ескалатори для економії електроенергії майже зупиняються, коли на них нікого немає. Цей процес контролюють датчики руху. 

 

"Приводи ескалаторів оснащені частотними перетворювачами. Це дало можливість економити до 20% електроенергії, а також збільшити терміни міжремонтних пробігів. У  нас встановлені і теплові завіси на вході в касові зали. Це для того, щоб забезпечити стабільний температурний режим"- сказав начальник дистанції ескалаторів КП "Дніпровський метрополітен" Олег Салангін.