Охорона праці: роботодавцям Дніпра нагадали про обов'язки щодо виплати боргів та працевлаштування людей з інвалідністю

mwzntykdaoqgzgtf31nn-amp

Охорона праці – це не просто формальність, а питання життя і здоров'я людей. Тому роботодавцям Дніпра нагадали про обов'язки щодо створення безпечних робочих місць, виплати боргів та працевлаштування людей з інвалідністю. Про це повідомляє "Дніпро Оперативний".

Очільниця інспекції з питань праці та зайнятості населення Дніпровської міської ради Тетяна Янушкевич закликала роботодавців неухильно дотримуватися норм Закону України про працю та піклуватися про своїх працівників.

«Жодна виробнича вигода не може компенсувати втрату здоров'я або життя людини», - підкреслила Тетяна.

Вона нагадала, що роботодавці зобов'язані:

  • Створювати безпечні умови праці: це включає профілактичні огляди працівників, навчання з питань охорони праці, надання засобів індивідуального захисту тощо.
  • Забезпечувати рівний доступ до праці та рівну оплату праці: це стосується людей різного віку, статі та з інвалідністю.
  • Компенсувати витрати на облаштування робочих місць для людей з інвалідністю: з 1 квітня 2024 року люди з інвалідністю ІІ групи можуть отримати до 80 тис. грн, а І-ї групи – до 120 тис. грн.
  • Виплачувати заробітну плату в повному обсязі та вчасно: торік у Дніпрі було виплачено рекордну суму заборгованості із заробітної плати – 420 млн грн. За два роки повномасштабного вторгнення ця сума перевищила пів мільярда грн.

«Тим, хто порушує трудове законодавство, загрожують не лише штрафи, а й кримінальна відповідальність», - попередила Тетяна Янушкевич.

За виявлення хоча б одного неоформленого працівника підприємство буде змушене сплатити штраф 80 тис. грн, а за повторне порушення – 240 тис. грн.

Окрім штрафів, роботодавцям, які порушують права працівників, можуть загрожувати:

  • Недопущення до перевірок: штраф за це становить 128 тисяч гривень.
  • Недотримання гарантій та пільг для працівників: штраф за це становить 32 тис. грн.
  • Кримінальна відповідальність: за порушення законодавства про працю, охорону праці та безпеку виробництва передбачена відповідальність згідно з Кримінальним кодексом України.

Дніпровська міська рада закликає роботодавців відповідально ставитися до своїх обов'язків та забезпечувати своїм працівникам безпечні та гідні умови праці.