ПДФО з грошового забезпечення військовослужбовців залишиться у бюджетах громад - Асоціація міст України

бюджет

За ініціативи Асоціації міст України до проєкту Держбюджету-2023 внесено пропозицію щодо надходження ПДФО з грошового забезпечення військовослужбовців до місцевих бюджетів.

Про це повідомляє Gorsovet з посиланням на Дніпропетровське регіональне відділення АМУ.

У схваленому Урядом проєкті Держбюджету-2023 врахована важлива пропозиція  Асоціація міст України – ПДФО з грошового забезпечення військовослужбовців буде й надалі надходити до місцевих бюджетів. Дякуємо Міністерство фінансів України за співпрацю та розуміння місцевого самоврядування. Адже цей ресурс, що орієнтовно складе 54,4 млрд грн, критично важливий для усіх українських громад під час воєнного стану, особливо для розташованих у прифронтових зонах, оскільки є буквально єдиним джерелом фінансування життєво важливих послуг їх мешканцям. Громадам у тилових зонах ці кошти дозволять підтримувати переселенців та допомагати захисникам України» - заявив Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан.

Перший заступник Міністра фінансів Денис Улютін зазначив, що Міністерство фінансів підтримує позицію Асоціації міст України в частині:

  • продовження зарахування до бюджетів місцевого самоврядування підвищеної до 64% частки ПДФО;
  • уточнення розрахунків обсягів базової та реверсної дотації між першим та другим читанням розгляду проекту Державного бюджету на 2023 рік з урахуванням внутрішньо переміщених осіб та станом фактичних надходжень ПДФО за 9 місяців;
  • детального розподілу освітньої субвенції між першим та другим читанням розгляду проекту Державного бюджету на 2023 рік з урахуванням актуальних показників контингенту учнів.

Раніше ми повідомляли, Білизна, теплі речі, продукти, гігієнічні засоби: допомога від Дніпра за останній тиждень.

Над Дніпропетровщиною українські захисники збили ворожий безпілотник.