Перехід на зимовий час 2023 в Україні: коли потрібно переводити годинник

800_0_1571915689-1782

Щоосені Україна переходить на зимовий час, а навесні – на літній. Такі переходи завжди сприймаються болісно, а про їхню необхідність точаться дискусії. Ми розібралися, коли переводити годинник на зимовий час і навіщо це робити.

Коли переводять годинник на зимовий час

Перехід на зимовий час 2023 року проводиться, як і щороку, в останню неділю жовтня. У 2023 році це 29 жовтня о 4:00. Стрілки годинника переводять за традицією проводять у вихідний день, щоб у працюючих людей був день на адаптацію.

Куди переводити годинник на зимовий час

Перехід на зимовий час передбачає переведення стрілок годинника на 1 годину назад. Тобто о 4:00 годинник потрібно буде перевести на 3:00. Це означає, що вранці 29 жовтня ми спатимемо на 1 годину довше. 

Сучасна техніка (комп'ютери та смартфони) переходять на новий час автоматично, але кнопкові телефони та механічний годинник потрібно буде переводити вручну. У розкладі транспорту час відбуття та прибуття буде вказано з урахуванням переведення годинника.

Як впливає переведення годинника на організм: підготовка

Восени переведення годинників сприймається організмом легше, адже з'являється можливість на одну годину довше поспати. Але потрібно однаково адаптуватися під новий час. Для цього вам допоможуть такі поради:

  • намагайтесь нормалізувати свій сон за тиждень до переведення;
  • більше гуляйте на свіжому повітрі, відпочивайте;
  • не допускайте сильного стресу;
  • стежте за харчуванням.

Також можна звернути увагу на медитацію, різноманітні дихальні практики, йогу. Вони також допомагають розслабитися та краще підготуватися до зміни часу.

За матеріалами: УНІАН, ТСН.