«Перемога» без підтоплень: комунальники Дніпра ремонтують колектор, аби вулиці на ж/м Перемога не підтоплювало після рясних дощів

o_1h6460npc1bjaajnk7b1shbnrrse

Місто Дніпро продовжує боротьбу з підтопленням після рясних дощів. Ось така проблема виникла у прилеглих до бульвару Слави дворах. 

«Коли йдуть дощі - страшно заливає дороги та двори. Там пройти було просто неможливо. Особливо, коли йду на вул. Холмогорську. Там після дощів просто жах - стоять озера, води багато, пройти неможливо. Тож я дуже радію, що наразі комунальники тут оновлюють колектор. Мене вражає масштаб робіт. Дуже вдячна меру Філатову. Він молодець, бо постійно піклується про мешканців Дніпра», - каже місцева мешканка Світлана Ковальська. 

Цей колектор відводить воду з житлових масивів Перемога-4, 5, проспекту Героїв, бульвару Слави та інших прилеглих вулиць, аж до житлового масиву Сокіл. Після сильних дощів тут утворюється значний обсяг води, який не може швидко стікати до річки через те, що колектор, споруджений ще за радянських часів, має малий діаметр. У зв'язку з цим, коли випадає багато води, він переповнюється і затоплює прилеглі двори.

З метою вирішення проблеми, міський голова Дніпра, Борис Філатов, дав доручення комунальникам здійснити необхідні роботи. В даний час, комунальники здійснюють заміну труби на іншу з діаметром у 10 разів більшим, щоб забезпечити швидкий стік води до річки під час дощів.

«Ми розпочали роботи біля річки в районі бульвару Слави. Ділянку, де проводимо роботи, ми огородили парканом. І зазначу, що на нього було дуже багато нарікань від місцевих мешканців. Вони казали, що тут будуть зводити нову висотку. Зараз вже всі бачать, що ми тут ремонтуємо колектор. Тож, щоб всі розуміли, далі цей паркан ми будемо переносити ближче до Набережної Перемоги на час проведення ремонтних робіт. При цьому, ми відкриємо прохід до прибережної смуги для всіх дніпрян», - каже заступник начальника КП «УРЕА» ДМР Михайло Ступак. 

Він також додав, що на ділянці, яку будуть ремонтувати, розміщено 20 дерев: «Вони своїм корінням зруйнували старий колектор. Тож щоб не було руйнувань нового, ми вимушені їх видалити. Тим паче якщо ми цього не зробимо, комунальники не зможуть відремонтувати колектор. Профільні фахівці вже провели необхідні обстеження для видалення цих дерев», - підсумував Михайло Ступак. 

Цього року аварійні роботи розпочали у травні, а завершити планують наприкінці року. Цей ремонт дозволить розвантажити колектори під час злив та забезпечить максимально надійне водовідведення.