Переваги електротранспорту у Дніпрі: способи заощадити

o_1g9ckot9718i7ueh1k26ntig5ia

У Дніпрі вартість проїзду в електротранспорті становить 8 грн. Вона є однією з найнижчих у країні. Водночас пасажири електротранспорту можуть економити, придбавши проїзні квитки на трамвай, тролейбус чи метро. Існують два типи проїзних: учнівсько-студентські (для учнів технікумів, коледжів, студентів) та громадянські. Останні можна купити як одноденний, так і тижневий, місячний чи одразу на три місяці, повідомляє Gorsovet.

Найбільшим попитом користуються проїзні квитки на одну добу. За пів року їх було продано 145 тисяч. Вартість такого квитка— 20 гривень. Пасажири можуть придбати проїзний квиток як за готівку, так і за безготівковим розрахунком. Це можна зробити безпосередньо під час поїздки за допомогою смартфону через QR-код,  діючи за посиланням, розміщеному на стікері. Слід обрати вид квитка: одноденний, тижневий або місячний. Квиток дійсний для проїзду як у трамваї, так і в тролейбусі. А термін його дії  починається відразу після активації», — розповів заступник директора комунального підприємства «Дніпровський електротранспорт» Володимир Сусленков.

o_1g9cksng414h2lsae5tfptl6l1u

У Дніпрі учні закладів загальної середньої освіти можуть зі знижкою у 25 % їздити на автобусних маршрутах й безкоштовно – в електротранспорті. Достатньо пред’явити  спеціальний учнівський квиток.

o_1g9cks2dm2cp1kk414tn1iubf8b10

За словами директора комунального підприємства «Цифрова трансформація та автоматизація інформаційних процесів міста «єДніпро» Артема Трапезнікова, торік і цьогоріч мали бути перевипуски учнівського квитка, термін дії яких закінчився 31 травня 2021 року та 31 травня цього року. Але, враховуючи ситуацію в країні, цього поки що не можна зробити. Тому було запроваджено тимчасову голограму-наліпку, яка кріпиться на учнівський квиток.

Така голограма є підтвердженням того, що учнівський квиток є дійсним. Відповідно до рішення виконкому міської ради від 28.06.2022 року, усі учнівські квитки, термін дії яких закінчено і не подовжено згаданою голограмою-наліпкою, вважаються не дійсними, а відтак — проїзд у громадському транспорті вважається безквитковим», — підкреслив Артем Трапезніков.

o_1g9ckt37hmma1a64103fpebgg92d

З питаннями щодо продовження терміну учнівського квитка можна звертатися на гарячу лінію КП «єДніпро» за номерами: 063-876-94-49, 067-876-94-49, 050-876-94-49.
За сплатою проїзду в електротранспорті стежать спеціальні контролери відділу контролю за оплатою проїзду згаданого підприємства, які екіпіровані службовим одягом, відеокамерою та мають службові посвідчення. Штраф за безквитковий проїзд становить 160 гривень. Усі кошти перераховуються до міського бюджету.

Перші п’ять місяців війни контролери не штрафували, а проводили роз’яснювальну роботу. А з 19 липня відновлено звичні перевірки з накладенням штрафів на порушників. За цей період накладено близько 90 штрафів. Загалом контролери працюють в рамках ст. 135 Кодексу України про адміністративні порушення (безквитковий проїзд у громадському транспорті). Несплата проїзду упродовж однієї або більше зупинок, зокрема й без компостування чи реєстрації електронного квитка, тягне за собою адміністративну відповідальність з накладенням штрафу у двадцятикратному розмірі від вартості проїзду», — сказав начальник відділу контролю за оплатою проїзду КП «Дніпровський електротранспорт» Сергій Подсєвакін.

Детальніше про вартість усіх проїзних можна дізнатися на сайті.

Раніше ми повідомляли, Поранено вагітну: прокуратура розслідує нічний обстріл  Нікопольського району.