Перша комунальна ТЕЦ з 90% ККД – крок до енергонезалежності Житомира – мер і співзасновник «Пропозиції» Сергій Сухомлин

сухо

Житомир зробив дуже важливий крок на шляху до енергонезалежності. Відсьогодні в місті працює перша ТЕЦ на трісці, яка забезпечуватиме потребу в електриці комунального підприємства «Житомиртеплокомуненерго» та за рахунок побічного тепла опалюватиме будинки мікрорайону.

Теплоенергоцентраль побудували з нуля на базі районної котельні в рамках проекту уряду Швейцарії SECO. Частину фінансування виділило місто. Будівництво вели протягом двох років. Особливо важко було торік під час першого карантину, втім проект не зупинили.

сухо1

Спочатку цей проект мав бути дещо інший, кошти мали йти на утеплення садочків та шкіл, індивідуальні теплові пункти… Це все важливо, але ми хотіли зробити в Житомирі такий проект, як екологічна ТЕЦ

Бо чітко розуміли, що Україна може відмовитись від газу! Ми маємо чудовий приклад міста Каунас, де 95% тепла йде в квартири мешканців за рахунок таких ТЕЦ, – розповів на відкритті міський голова, співзасновник партії «Пропозиція» Сергій Сухомлин.

сухо2

Подібних теплоцентралей лише декілька в Європі. Їхня особливість – понад 90% ККД. Собівартість гігакалорії на порядок нижче, ніж газової. Тож її будівництво дозволить місту менше бути залежним від ціни на блакитне паливо при формуванні тарифів на тепло.

сухо3

Мер-пропозиціонер також зауважив, що відкрита сьогодні ТЕЦ – перший крок до енергонезалежності міста. Протягом найближчих 2 років у Житомирі збудують ще 3 таких об’єкти, 2 з яких – за приватні інвестиції та ще один комунальний. Вже пройшли тендери, а за два тижні буде підписано контракт із австрійською компанією «Політехнік» на будівництво другої, ще масштабнішої ТЕЦ у Житомирі.

Коли в Житомирі буде 4 таких енергоцентралі, які нам забезпечать відмову від газу на 70%, коли ми відкриємо ТЕЦ, яка буде спалювати RDF від сміттєпереробного заводу, — вийдемо на 90-95% відмови від газу в балансі нашого Житомиртеплокомуненерго!, – додав Сергій Сухомлин.