"Петиції щодо повернення громадянства Корбану хочуть завадити набрати 25 тисяч підписів", - почались масові скарги на сайт Президента

b59f57e-korban690

Менше ніж за 10 днів понад 16 тисяч українців підтримали петицію «Про повернення громадянства Геннадію Корбану». І це, попри масові скарги на сайт Президента та численні проблеми з якими стикаються ті, хто бажає її підтримати петиції. 

Українці підозрюють, що петиції хочуть завадити зібрати 25 тисяч підписів. Її блокують, людям не дають зареєструватися і проголосувати. 

Зазначимо, що мова йде о петиції «Про перегляд помилкового рішення та скасування Указу Президента України № 502/2022 від 18 липня 2022 року в частині припинення громадянства України Корбана Геннадія Олеговича». Саме її 12 серпня ініціював відомий український юрист Андрій Йосипович Магера.

Відомо, що зранку 12 серпня її підписало більш як 9 тисяч людей, а от уже вдень того ж дня почались перші проблеми. 

Проблема 1: Як знайти петицію? 

Першим неприємним сюрпризом для охочих підписати петицію стало те, що шукати її потрібно «вручну». Тобто, не можна «забити» в пошук номер петиції, або перейти за посиланням — бо тоді неможливо проголосувати!

Ще одна проблема полягаэ у тому, що петицій на підтримку Геннадія Корбана — кілька і створені вони для того, щоб заплутати людей.

На це звернув увагу і міський голова Дніпра Борис Філатов: 

Прошу всіх небайдужих підписати петицію до Президента України «Про перегляд помилкового рішення та скасування Указу Президента України № 502/2022 від 18 липня 2022 року в частині припинення громадянства України Корбана Геннадія Олеговича».
Петицію, автором якої є саме Андрій Магера — висококваліфікований правник і просто порядна людина.
Річ у тому, що сьогодні використовується цілковито гидотна технологія, подібна до «клонів» на виборах. Щоб дезорієнтувати громадян та «розмити» голоси, масово реєструються інші петиції — із явними помилками, неправильними даними тощо.
Нині їх наклепали вже сім штук!, — написав Філатов на своїй сторінці Фейсбук. 

Цікаво, що звичний алгоритм реєстрації було змінено не одразу, а лише коли петиція набрала понад 9 тисяч голосів за лічені години. 

Зазначимо, що охочих долучитись і підтримати петицію дійсно дуже багато.

Люди обурені несправедливістю стосовно громадянина України Геннадія Корбана, якого позбавили громадянства з не зрозумілих і досі причин, які за місяць так нікому і не пояснили. 

Проблема 2: Помилки при авторизації

З кожним днем кількість проблем зростала. Наступного дня, щоб підтримати петицію, авторизацію потрібно було проходити мінімум 2 рази, про це люди писали у Фейсбук групах. 

Наприклад, пані Лілія пройшла реєстрацію, підписала петицію, а свого прізвища серед підписантів, так і не знайшла. 

Довелось повторювати всю процедуру, аби таки стати підписантом, — пише Лілія. 

Проблема 3: Підписати з закордону не можна

З 13 серпня українці які перебувають за кордоном, наші біженці — взагалі, не могли підписувати петицію. Про це свідчать численні скарги українців з різних куточків Світу. 

З самого ранку намагаюсь підписати петицію — не можу пройти ідентифікацію», — пише мешканка Польщі Олена.

Скаржилися і ті, хто перебувають у Німеччині. 

Це вже не перша моя спроба, однак, відповідь постійно одна і та ж сама — «Виникла помилка під час ідентифікації за BankID. Код помилки: 9. Опис помилки: не збігатися параметр state» — тобто, такої сторінки немає?», — пише Ya Orethia, — У мене 5 приладів зв’язку з інтернетом. З них два з мобільним і три різними провайдерами. Я заходила з різних пошукових машин, не лише з хром, файрфокс, а і з пошукових платформ інших країн. Ну що найменше у 30% така картина: сторінки не існує. Такого ніколи раніше не було. Тому я думаю що сторінку блокують, — пише дівчина з Німеччини. 

Були проблеми й у тих, хто мешкає в Іспанії, та інших європейських країн.

Проблема 4: Зареєструватись зуміли — проголосувати НІ 

Навіть якщо ти зумів зареєструватися, це не означає що можна «проголосувати». Про це написала Ніколенко Людмила: 

В мене обидва варіанти не пройшли в Привате. Авторизація пройшла успішно, а остаточно проголосувати не можу. 

Цікаво, що 16 серпня всі перелічені проблеми з петицією були вже і в Україні. 

Скажу більше у мене також перестала відкриватися петиція. Сайт працює, а сама петиція ні, — пишуть у коментарях українці.

А от масові проблеми із завантаженням сторінки петиції розпочались з другої половини 18 серпня — коли вона набрала 12 500 голосів. 

День, начебто, розпочався без проблем, але вже у другій половині дня — люди знову почали скаржитись та обговорювати проблему, що сторінка петиції не завантажується на території України. Цікаво, що найбільше проблем виникало саме з мобільною версією — користувачі смартфонів — були позбавлені можливості: ні зайти на сайт, ні зареєструватися, — пишуть активісти які стежать за перебігом збору підписів. 

Це побачили й звичайні українці:

Проблеми загострилися після досягнення половини голосів — 12 500 із 25 000 необхідних, — пишуть вони у соціальних мережах.

Висновок

Те, що в Україні несподівано перестало працювати Офіційне інтернет-представництво Президента, повірити неможливо.

Тож залишається єдина версія — хтось дуже не хоче, аби петиція набрала необхідну кількість голосів.