Підприємства Дніпра погасили борг у понад 250 млн грн із заробітної плати. Це майже вдвічі більше, ніж за весь минулий рік

msg-1564984863-5513

 

Протягом восьми місяців цього року підприємства міста Дніпро, успішно повернули заборгованість з виплати заробітної плати на суму понад 250 мільйонів гривень. Цей показник майже удвічі перевищує результат за весь попередній рік.

Завдяки продуктивній роботі інспекції з питань праці та зайнятості населення міської ради Дніпра, лише за місяць серпень підприємства, які заборговували своїм працівникам, внесли понад 68 мільйонів 266 тисяч гривень на погашення цих боргів. З цієї суми 65 мільйонів 437 тисяч гривень було сплачено одним з державних підприємств.

Крім того, 11 приватних компаній також вирішили погасити свої заборгованості перед працівниками, сплачуючи їм 2 мільйони 805 тисяч гривень. У перші дні вересня один із провідних навчальних закладів Дніпра повністю погасив борг у розмірі 5 мільйонів гривень перед своїми співробітниками.

Але в інспекції зауважують, що у серпні приватний бізнес скоротив темпи погашення заборгованості з виплати зарплати. Наразі з кожним боржником проводять індивідуальну роботу для вирішення цієї проблеми.

«На жаль, у місті продовжують фіксуватися факти грубого порушення трудового законодавства роботодавцями. Майже 300 роботодавців міста заробітну плату нараховують менше законодавчо встановленого мінімуму. До 400 наближається кількість роботодавців міста, які за минулий місяць на 20 % збільшили кількість співробітників, які працюють неповний робочий день. Також на сьогодні маємо понад 11,5 тис. роботодавців, які відправляли своїх співробітників у відпустки без збереження заробітної плати на більш ніж 15 днів. Тут додам, що згідно із законом з такою умовою можуть відправляти у відпустку без збереження заробітної плати, якщо людина їде за кордон. Але фіксуються випадки по тих працівниках, які лишаються в Україні. Також на майже 4 тис. підприємствах міста керівники отримують зарплату менше мінімальної. Наприклад, на одному з підприємств директор працює на зарплату 2 900 грн», – коментує начальниця інспекції з питань праці та зайнятості населення ДМР Тетяна Янушкевич.

У цілому від початку року у місті зафіксовано понад 20 тис. порушень трудового законодавства. Нині ж Кабінет Міністрів відновив перевірки щодо дотримання трудового законодавства. Тож в інспекції нагадують, що при виявленні факту відсутності офіційного працевлаштування штраф становить до 201 тис. грн за кожного працівника, допущеного до роботи без оформлення трудового договору чи контракту.

Недопущення до проведення перевірки, оформлення на неповний робочий день, несплата ЄСВ – штраф у 107 200 грн. За порушення строків виплати ЗП та інших виплат більш як за один місяць чи виплата їх не в повному обсязі – 20 100 грн. 

«Тож я хочу нагадати всім керівникам підприємств про всі види покарання – від адміністративного до кримінального – за порушення прав працівників. А співробітникам нагадую, що якщо ви зіштовхнулись на роботі з порушенням законодавства з боку підприємства, звертайтеся до інспекції чи пишіть нам у наші соціальні мережі, і ми допоможемо вам», – додала Тетяна Янушкевич.

 

Офіційні сторінки у соціальних мережах інспекції з питань праці та зайнятості населення ДМР: 

Фейсбук https://www.fecebook.com/workdniprorada;

Інстаграм:  https://instagram.com/work_dniprorada;

Електронна адреса: [email protected]