Підвищення ціни на паливо з липня: чого очікують експерти та дніпряни

бенз

З 1 липня 2024 року в Україні очікується підвищення ціни на автомобільне паливо. Це пов’язано зі збільшенням акцизного податку на цей товар, що було ухвалено ще 31 травня комітетом Верховної Ради з питань фінансів. Чому взагалі було прийнято таке рішення, якою буде ціна на бензин надалі, та які наслідки цих рішень відчують на собі пересічні дніпряни, розбирались журналісти ІА “Дніпро Оперативний”. Відео можна подивитися нижче або на нашому YouTube-каналі:

Це вже не перша спроба підвищити акциз на паливо. Завдяки таким мірам народні депутати планують поповнити державний бюджет і наблизити ціни на пальне до європейських. В цілому, підняття податків буде поступовим і розтягнеться на декілька років. Але перший етап розпочнеться вже з першого липня. 

Як розказав журналістам "Дніпра Оперативного" спеціаліст з аудиту Михайло Крапивко, професійні учасники ринку вважають, що після перерахунку 95-й бензин буде коштувати десь 65 гривень за літр. Крім того, зростання ціни на паливо призведе до збільшення вартості майже усих товарів та послуг, запевняє Михайло.

«Будь-які зміни в ціні палива - це зміни в ціні будь яких товарів, робіт, послуг. Бо паливо є завжди і усюди. І це стосується будь-якої сфери. І завжди це є значним поштовхом для інфляційних процесів. Врешті-решт, інфляційні процеси приводять до девальвації національної валюти і здійснюється збідніння домогосподарств», - зазначив експерт.
Вочевидь, дніпровські автолюбителі виявились не в захваті від таких ідей нардепів. Дехто реагує спокійно на цю новину, а водійка Ілона філософськи, але з посмішкою сказала, що доведеться більше працювати. 

Не дивлячись на збільшені ціни на паливо, у Дніпровській міській раді сподіваються що вартість проїзду в громадському транспорті в найближчий час збільшуватись не буде.

«Але інші міста вже готуються до підвищення. Наприклад, у Львові проїзд у транспорті складає 20 гривень, якщо йде оплата за готівку. Пальне - це одна зі складових у собівартості проїзду. Здорожчення у 2-3 грн на 1 літр, воно не так сильно впливає на собівартість. Ми намагаємось збільшити пасажиромісткість транспорту. І за рахунок цього сподіваємось трошки відкласти підвищення тарифів», - підкреслив в ексклюзивному коментарі нашим журналістам заступник начальника департаменту транспорту та транспортної інфраструктури Дніпровської міськради Іван Васючков.
Тобто, очікувати підвищення вартості проїзду пересічним містянам не слід. А от збільшення вартості, фактично, усіх товарів та послуг, натомість, майже неминуче. Як саме збільшення акцизного податку вплине на економіку України загалом, покаже лише час.

 

За матеріалами Дніпро Оперативний.