Пішохідний бульвар у Дніпрі серед номінантів на архітектурну премію Building of the Year 2024

img_1321-1536x1023

Чилійське видання ArchDaily оприлюднило 12 українських проєктів на архітектурну премію Building of the Year 2024. У лонг-лист увійшов пішохідний бульвар у Дніпрі, пише «Наше місто».

Так, проєкт пішохідного бульвару в Дніпрі від Filimonov & Kashirina Architects потрапив до лонгліста в номінації Public & Landscape Architecture та Best Applied Products.

Зазначимо, що до початку реконструкції вулиця Південна у Дніпрі була типовою вулицею, простір якої заполонили припарковані автомобілі. Це створювало величезну незручність пішоходам. Наприкінці червня 2020 року розпочалася реконструкція території між вулицями Шевченка, однойменним провулком та вулицею Виконкомівською.

img_1334-1536x1023

За задумом архітекторів Filimonov&Kashirina architects, вулиця Південна – це продовження Кельнського бульвару та ланцюжок пішохідних вулиць.

На перетині двох бульварів перехожих зустрічає унікальна 7-метрова бронзова статуя Атланта, яка символізує внутрішню свободу та звільнення від стримуючих кайданів.

img_1319-1536x1023

Неймовірною окрасою пішохідної зони на вул. Південній став струмок, що пролягає крізь увесь бульвар. Його особливість полягає в тому, що це найдовший штучний струмок в Україні. Струмок символізує підземну річку Жабокряч.

 

олосування за найкращі проєкти буде тривати до 14 лютого. П’ять проєктів із кожної категорії, які наберуть найбільшу кількість голосів, пройдуть до раунду фіналістів. Переможців оголосять 22 лютого 2024 року.

ArchDaily – архітектурне онлайн-видання, засноване у 2008 році, яке проводить щорічний конкурс серед світових архітектурних проєктів, що змагаються в 15 номінаціях. Переможців обирають читачі видання.

За матеріалами Наше Місто.