Податківці відстежують продавців на OLX та інтернет-магазини, що працюють без реєстрації підприємницької діяльності: вже є штрафи

nkvjoBLVYlgTRfiT0BCQRjZv34jmKw7ag5HkmxnJ

Працівники податкової перевіряють інтернет-продавців на дотримання законодавства та сплату податків. Це стосується також продавців на платформі OLX, повідомляє 49000.

У Миколаївській області під час чергової перевірки суб’єкта господарювання, що здійснює реалізацію підакцизних товарів за допомогою Інтернет-платформи «OLX» у місті Миколаєві, встановлено факти продажу мопедів іноземного виробництва без застосування РРО/ПРРО та належного ведення обліку товарних запасів на загальну суму понад 250,0 тис. грн, що свідчить про порушення продавцем п.1, 2 та п. 12 ст. 3 Закону № 265.

У Дніпропетровській області було проведено чергову перевірку інтернет-магазину з продажу електроприладів, за результатами якої встановлено факт проведення розрахункових операцій на суму 29 тис. грн без застосування належним чином зареєстрованого РРО або ПРРО.

У Тернопільській області в ході проведення фактичної перевірки інтернет-магазину, який здійснює реалізацію гумових виробів, виявлено найманого працівника без укладення трудового договору та встановлені порушення порядку проведення готівкових розрахунків та розрахунків з використанням електронних платіжних засобів за товари (послуги).

Наразі до порушників очікується притягнення до адміністративної відповідальності та застосування значних штрафних (фінансових) санкцій.

У ході проведення перевірки магазину на території м. Полтави встановлено факт реалізації елітних смартфонів, аксесуарів до них, комп’ютерної техніки та інших товарів преміум-сегменту як безпосередньо в магазині, так і через мережу Інтернет без застосування реєстратора розрахункових операцій. Крім того, встановлено факт використання платником податків праці двох найманих працівників без належного оформлення трудових відносин відповідно до вимог чинного законодавства.

За результатами проведеної перевірки до суб’єкта господарювання за виявлені порушення, в установленому законом порядку та терміни, будуть застосовані штрафні (фінансові) санкції орієнтовно на суму 225 тис. гривень.