Понад 150 учасників та 10 колективів. У Дніпрі пройшов перший етап співочого конкурсу «Битва хорів»

o_1hg5oo4espqtr48o4t7161ljd1g

У Дніпрі пройшов перший етап конкурсу «Битва хорів». У співочих змаганнях  взяли участь більше 150 учасників. Кожен колектив виконав три композиції – з народної творчості, «a’cappella» та креативний твір під інструментальний супровід або фонограму (-1).  

Хор ветеранів «Будинку культури «Енергетик»» виступив з композиціями «Мамині руки», «Над колискою сина» та «Ой, устану ранесенько». 

«Ми виконали композиції, які були написані давно, але і сьогодні вкрай актуальні. Теми дитинства, маминих рук завжди чіпляють. Наш колектив дуже сумував за такими конкурсами, виступами, адже фактично три роки ніхто не мав змоги виступати. Спочатку був ковід, потім початок повномасштабного вторгнення рф. А людині мистецтва потрібен вихід на сцену, оплески, ми це дуже любимо і скучили за цим», – поділилася Тетяна Сагановська, художня керівниця хору ветеранів в КЗК «Будинок культури «Енергетик»».

У Дніпрі «Битва хорів» відбувається вже вдруге. Фестиваль є частиною проекту «Best Choir Fest».

«В нас є фестиваль «Best Art Fest», який об’єднує всі творчі колективи міста. В якийсь момент ми вирішили зробити певне відокремлення, та провести захід, присвячений тільки хорам. Це, на мій погляд, дуже цінно, адже в хорах співають як малі діти, так і підлітки, також люди поважного віку. Це можливість для кожного проявити себе. Розвиток та підтримка обдарованих дітей і молоді під час війни – це головна ідея фестивалю, і міська влада підтримує досягнення цієї мети», – прокоментувала Ірина Зозуля, організаторка фестивалю «Best Art Fest» в рамках проекту «Best Choir Fest».

Найкращі за рішенням журі колективи пройдуть до наступного етапу «Битви хорів». Він відбудеться через півроку – у квітні 2024 року. Фінал заплановано на червень. 

«В нас немає ліміту на кількість колективів, які можуть потрапити до наступного етапу конкурсу. Теоретично це можуть бути всі 10. Зазначу, що учасників оцінює дуже професійне журі. Це викладачі Дніпровської академії музики, тобто люди, які дійсно розуміються на музиці, українському етносі та хоровій культурі. Сам захід показує, що хорове мистецтво об’єднує і український етнос, українська культура живе і розвивається», – підкреслив Роман Корсаков, заступник директора КЗК «АРТТЕРИТОРІЯ» ДМР, член журі.

 

За матеріалами ДніпроTV.