«Попрацюємо, і все стане на місце» — дніпряни лагодять оселі після обстрілів

maxresdefault (21)

«Відремонтуєм, і все буде добре». Дніпряни продовжують приводити до ладу оселі, понівечені російськими обстрілами 29 грудня. Як оговтуються жителі міста після пережитого та чим їм допомагають волонтери і місцева влада — далі.

Розбиті вікна, вибиті двері і налякані коти — Надія Науменко і досі не може оговтатись після 29 грудня. Тоді поруч з її будинком розірвалася російська ракета.

«Як гахнуло раз — і мене з дивана скинуло під вікно сюди, в комнаті, і за ним зразу другий вибух пішов. І скло посипалося одразу з цього вікна, і з того, з бічного вікна, і двері на розпашку, вони в мене на гачку, гачок вирвало — двері на розпашку. Коти зі мною спали — хто куди, півдня шукала, ну потом їм прийшов час їсти, то повилазили: той на криші, той на дровах — ну пособиралися, ну перелякані дуже», — згадує дніпрянка Надія Науменко.

Покидати рідну домівку дніпрянка не хоче, тож першим ділом взялась усе ремонтувати.

«Донька в мене в селі живе: “Мама, ми приїдемо, тебе заберемо”. Як показують усіх інших бабусь, таких як я, ну, як же я кину хатинку свою. Влада, звісно, наша — це не те, що я їх вигороджую абощо, — по-людськи поставилися, швидко відреагували, допомогли, чим змогли. Звісно, нас стільки багато… На другий нам дали два листа OSB (от мені на 4 вікна, вони такі великі) і брезент такий великий», — розповідає постраждала.

Ракета не зачепила пані Надію фізично, однак завдала сильної психологічної шкоди.

«Раніше на сирену реагувала так, знаєте, як усі, наверно, шо це не зі мною, шо це далеко, це мене не зачепить, воно бачите як зачепило — в одну секунду, і… Ні, фізично мене не зачепило, тільки й того, що я перестала спати, боюся ввечері, не вкладаюся, вночі прислухаюся до каждого шороху. Ну, це як каже психолог, попрацюємо, і все стане на місце», — ділиться пані Надія.

Андрій порається на подвір’ї своєї товаришки. Та і досі налякана, і повертатись до будинку поки не готова, тож він прийшов допомогти.

«Намагаємося допомогти їй, поки тут, і сина свого взяв, поки в неї перебуваємо, допомагаємо їй якось, щоб легше їй було. Організації, звісно, нам допомогли частково: матеріал, OSB дали, скло деяке, тобто плівку. Хвилею вибило бічну стінку повністю, мансардне приміщення скло все повибивалося, зараз плівочкою затягнули поки що на зиму», — пояснює дніпрянин Андрій.

«Після прильоту було людям надано адміністрацією і волонтерськими організаціями ДСП для усунення наслідків,: у когось були пошкоджені вікна, дах. Матеріали були надані в першу добу волонтерськими організаціями», — каже Василь Ісак, заступник голови адміністрації Соборного району ДМР.

Після цього були прийнято заяви від людей і проведено виїзд для обстеження пошкодженого майна. Допомога від міста продовжує надходити.

Джерело: ДніпроТВ.