Повномасштабна війна зробила бідними ще 1,8 млн українців - Світовий банк

imgonline-com-ua-resize-hp2z4nidvuf8morw-amp

За останні чотири роки ще майже два мільйони українців опинилися за межею бідності. Основна причина, чому так сталося – війна, яка знищує економіку країни. Про це повідомляє «Дніпро Оперативний»

Як йдеться у звіті Світового банку, вторгнення росії занурило ще 1,8 мільйона українців у бідність з 2020 року, загалом збільшивши їх кількість до 9 мільйонів, або майже 30% населення країни. 

Зниження рівня зайнятості, коли понад 20% працездатного населення втратили роботу, стало основною причиною зростання бідності.

"Ситуація була б набагато гіршою, якби Україна не отримала значну зовнішню бюджетну підтримку для виплати пенсій та зарплат працівникам бюджетної сфери", - зазначив регіональний директор Світового банку у справах Східної Європи Аруп Банерджі.
За його словами, якби не допомога міжнародних партнерів, "в бідності було б на три мільйони більше людей".

Незважаючи на часткове відновлення економіки та уповільнення інфляції, майже чверть українців все ще не можуть дозволити собі достатньо їжі.

Як підкреслив Банерджі, надання США нового фінансування для України після тривалої затримки є "фантастичною" новиною, бо це допоможе Україні забезпечувати населення виплатами, зарплатами і пенсіями.

"Не може бути економічного процвітання чи економічного зростання без фізичної безпеки", – сказав він, додавши: «Але я ніколи не бачив уряду, який зробив би так багато, використовуючи так мало».