«Працюємо під час повітряних тривог в укритті»: дніпровські лікарі розповіли про свою діяльність»

o_1h95url1lu0o1q9i1bdjsu514tn1h3

«У сховищі нашої лікарні є операційна на 3 операційні столи і палата інтенсивної терапії на 3 місця. В операційній є апарати вентиляції легень. Встановлені генератори для безперебійної роботи обладнання. Є санвузли. Створено запаси їжі та води, а також ліків для надання невідкладної медичної допомоги. На щастя, нам поки не доводилося робити операції в укритті. Але добре, що така можливість про всяк випадок є. Під час небезпеки скористатися сховищем можуть всі охочі, не лише персонал та пацієнти. Укриття розраховано на 800 людей та працює цілодобово», – розповів лікар однієї з лікарень Дніпра Сергій.

Отже, лікарні міста Дніпро готові надавати медичну допомогу навіть під час можливої ракетної небезпеки. Саме для цього спеціально обладнані укриття використовуються як операційні зали, так і палати інтенсивної терапії.

Також у центрах первинної медичної допомоги є прості укриття, які забезпечують необхідний комфорт місцевим мешканцям під час потенційної небезпеки. У цих сховищах також забезпечені всі необхідні ресурси, такі як запаси води, їжі та медикаментів, щоб мешканці Дніпра могли вижити в період небезпеки.

«Укриття в нашій амбулаторії працює цілодобово. Розраховано на 120 людей. Є пост охорони, Wi-Fi, місця для сидіння. Є можливість зарядити електронні пристрої. Також відповідно до норм є два виходи. Забезпечено вільний доступ до укриття всіх охочих. Створено запаси питної та технічної води. 400 літрів та 500 літрів відповідно. Є запаси продуктів тривалого зберігання, ліки тощо», – зазначила інженерка амбулаторії Людмила.

Всього в медичних установах Дніпра знаходиться 19 базових укриттів.