«Прийшла одразу після зміни на роботі. Настільки хотіла на цей тренінг», — учасниця УТВ Дніпра про навчання домедичної допомоги

photo_2024-03-01_12-39-22

Наталя Безотосна відпрацьовує здобуті знання на манекені. «Вчилася, як допомогти людині за раптової зупинки серця. З одного боку дивишся, як роблять інструктори, – все легко. А коли уже дістався манекена сам – хвилюєшся. Треба правильно рахувати, коли робиш непрямий масаж серця. Таке навчання дуже корисне. Прийшла одразу після зміни на роботі. Настільки хотіла на цей тренінг», — каже Наталя Євгенівна, учасниця Університету третього віку.

Навчання розраховане на півтори години. «Половина часу – це теорія, де ми знайомили наших учасників із поняттям «домедична допомога». Також ми наголошуємо, що обов’язково треба викликати карету швидкої, щоб зберегти життя постраждалому. А уже інша частина часу — на практику із манекеном: як діяти під час раптової зупинки серця», — зауважив Дмитро Ляшко, інструктор з тактичної медицини, бойовий медик, засновник проєкту «Вокзал Дніпро» та директор БФ «ДіД».

Таке навчання для учасників УТВ – перше. Тренінг – безкоштовний.
«Цього разу запросили 30 учасників. Були запити, адже зараз велика війна й подібні навички для наших студентів золотого віку дуже потрібні. Надалі проводитимемо ще курси», — наголосила Маргарита Прядка, завідувачка сектору планування заходів управління з питань розвитку соціального захисту населення департаменту з питань місцевого самоврядування, внутрішньої та інформаційної політики ДМР.

Щоб записатися на подальші заняття з домедичної допомоги Університету третього віку, жінкам від 55-ти років та чоловікам від 60-ти треба прийти за адресою: вул. Старокозацька, 40-Б з паспортом і пенсійним посвідченням (якщо є).