Проєкт “Contact2U” від ГО “Сила майбутнього” пройшов відбір на цьогорічний Паризький Форум Миру

photo_2023-10-04_14-30-24

10-11 листопада 2023 року в Парижі пройде 6-й Форум Миру, на якому буде представлено 50 найкращих проєктів та ідей з усього світу, як зробити наш світ кращим. Проєкт “Contact2U” буде представлений в номінації “Conflict Resolution” (Вирішення конфліктів). Ми - єдина команда з України, що представить свої рішення на цьому Форумі!

З 2018 року громадська організація "Сила майбутнього" у тісній співпраці з Громадянською службою мирою (Civil Peace Service), що фінансується Федеральним Урядом Німеччини, працює в сфері миробудівництва. Першим проєктом в цьому напрямку став навчальний проєкт для українських вчителів "Митці згоди". Автори проєкту, Світлана Лук’янченко та Роман Кандибур, ставили за мету навчити вчителів створювати позитивну та ненасильницьку атмосферу в школі, надати їм інструменти творчого вирішення конфліктів.

photo_2023-10-04_14-30-33

З початку повномасштабного вторгнення ГО “Сила майбутнього” розширила свою діяльність, охопивши новим проєктом "Contact2U" представників переселенців, що потрапили до Дніпра та області  внаслідок військових дій, та представників місцевих громад. 

“Ідея проєкту “Contact2U”, — говорить його співзасновник Роман Кандибур, — полягає в тому, що ми хочемо допомогти переселенцям в процесі їхньої інтеграції в нове середовище, наші соціо-культурні заходи, а саме, нетворкінги, воркшопи з арт-терапії та психологічної підтримки допомагають учасникам комфортно почуватися на новому місці, долати тривогу та невизначеність”. 

В основі проєкту лежить новітній підхід до організації заходів — “Community based social healing” — зцілення спільноти засобами соціального мистецтва (а саме виступами плейбек-театру). Основна увага в цьому підході спрямована на створення підтримуючої спільноти однодумців, яка допомагає людині впоратися зі стресом і почати нове життя.

Ментальне  здоров’я та психо-емоційний стан постраждалого населення України є дуже важливим, бо саме його відновлення буде сприяти покращенню ситуації, дозволить знайти механізми підтримки людей, що страждають внаслідок тривалої війни. Це один з глобальних викликів сучасності, а проєкт “Contact2U” має конкретні рішення, якими наша команда готова поділитися з усім світом. Тому у тісній співпраці з спеціалістами Громадянської служби миру, була подана заявка на участь в унікальній події в галузі Миробудівництва — Паризький форум миру, який з 2018 року є майданчиком, де глави держав і міжнародних організацій працюють спільно з громадянським суспільством і приватним сектором над створенням нових форм колективних дій.

photo_2023-10-04_14-30-11