Психологічна допомога та реабілітація. Як працює єдиний в Україні центр тимчасового розміщення маломобільних людей похилого віку та людей з інвалідністю, евакуйованих з гарячих точок

photo_2023-12-07_11-14-29

Пан В’ячеслав перебуває в Дніпровському центрі тимчасового розміщення для маломобільних осіб похилого віку та людей з інвалідністю. Він пережив окупацію на Херсонщині та має інвалідність через інсульт – не працює ліва рука. Під час окупації В’ячеслав дуже потребував реабілітації та медикаментів, однак йому було відмовлено в наданні необхідної допомоги.
 


«У лікарні вже заправляли росіяни й сказали, що ніхто не буде мене лікувати. Я зрозумів, що треба просто виживати. Пішов до церкви. Мене там прийняли, і так служив там. Обстрілювали окупанти й церкву. Але пастор побачив, що мене за станом здоров’я треба евакуйовувати. Перевезли мене до Дніпра», – ділиться своєю історією В’ячеслав Грицай.

Тут, у центрі, чоловікові допомогли з документами та оформленням пенсії. «Я залишився просто без нічого через окупантів. Тут дуже тепло прийняли. Ходжу на реабілітацію. Дуже добрі працівники», – розповідає В’ячеслав.

Цей центр єдиний в Україні, призначений для прийому осіб з інвалідністю, які стикаються із проблемами опорно-рухового апарату, а також для самотніх осіб віком 80 років і старших, лежачих після інсультів, інфарктів, травм та інших медичних ускладнень. Кількість місць у цьому центрі складає 150.

«Машини евакуації везуть цих людей до нас щоденно. У більшості привезених немає документів, речей. Всім ми допомагаємо. Ми підтримуємо як психологічно, так і фізично: проводимо реабілітацію. Адже люди, які були в окупації чи у зонах, де постійні обстріли, жодного медичного обслуговування не бачили. Не було у них й елементарних побутових умов для життя. Тому наше завдання – максимально підтримати їх. А вже далі  шукаємо, де можна їх розселити», – уточнює голова ГО «Океан Добра» Ольга Волкова.

Заступник міського голови, Едуард Підлубний, висловив вдячність колективу громадської організації за їхню допомогу евакуйованим особам з інвалідністю. Він також відзначив їхню роль у створенні комфортних умов для проживання, зокрема в цьому центрі, та в наданні допомоги у соціальній адаптації.

«Департамент соцполітики всебічно допомагає центру. Тут все улаштоване для людей з інвалідністю, з проблемами опорно-рухового апарату тощо. Наприклад, кухня, полиці, спеціальна вбиральня, є пандуси на вході, у приміщенні. Добре улаштований спортзал, де можна займатись реабілітацією», – наголосив директор департаменту соціальної політики ДМР Едуард Підлубний.

Довідка:


З початку повномасштабного вторгнення центр прийняв 2 329 людей. З офіційно підтвердженою інвалідністю – 416. Допомогли оформити інвалідність 58 людям, паспорти – 93, статус ВПО – більше ніж 1 055 особам.