Радіологічний контроль – щодня, хімічні показники – щогодини. Перевірка якості питної води у Дніпрі

o_1h3rs1biojj15751j621g1v1fpv1ui

Процес перетворення води з річки Дніпро на питну включає кроки очищення, використання реагентів, відстоювання та фільтрування. Для забезпечення сталого та безперебійного водопостачання міста функціонують дві насосно-фільтрувальні станції, належні КП "Дніпроводоканал".

За ініціативою міського голови Бориса Філатова у 2016 році була проведена широкомасштабна реконструкція однієї з насосно-фільтрувальних станцій, що включала заміну обладнання у фільтрувальному блоку. Це суттєво покращило якість питної води в місті.

Також для обох насосно-фільтрувальних станцій Дніпро придбав 77 одиниць спеціалізованої техніки, включаючи дві пересувні електролабораторії.

"Ми беремо воду з річки Дніпро, яка потім надходить до камери змішування. В камері змішування ми додаємо дозовано коагулянт та хлор. Потім ця вода проходить через відстійники, фільтри і направляється до резервуарів з чистою водою", - пояснює начальник однієї з насосно-фільтрувальних станцій, Микола Кривошея.

На кожному етапі процесу очищення води здійснюється кілька точок контролю. Проводяться фізико-хімічний, санітарно-токсикологічний, органічний та неорганічний, мікробіологічний та радіаційний аналізи, загалом 61 параметр.

"Технологічна лабораторія працює цілодобово і проводить аналіз води з річки Дніпро та питної води за органолептичними показниками щогодини. Радіологічний відділ щодня аналізує воду з річки Дніпро та питну воду на альфа та бета активність. Радіохімічні аналізи, зокрема стронцію та цезію, проводяться раз на місяць. На кожній точці контролю щомісяця здійснюється 5 тисяч аналізів", - повідомляє в.о. завідувача лабораторії НФС, Юлія Зюбенко.

Після проходження всіх етапів очищення, дезінфекції та перевірки на відповідність показникам, питна вода подається у розподільчу мережу, де також відстежується її якість.

Спеціальна лабораторія КП "Дніпроводоканал" здійснює контроль за якістю води в 50 точках, розташованих по всьому місту. Використана дніпрянами вода проходить стадію нульового очищення на станції водовідведення, після чого повертається на очисну станцію.

"На станції водовідведення декілька років тому також була проведена реконструкція. Було встановлено сучасне обладнання, що дозволяє ефективно та енергоефективно виконувати роботу. Наявність дизель-генераторів дозволяє підтримувати стабільність роботи в будь-яких умовах", - розповідає Євген Коваленко, начальник іншої насосно-фільтрувальної станції.