Релокований медцентр у Дніпрі працює для переселенців та військовослужбовців

img_3814

Терапія мовлення та тренування кінцівок. У Дніпрі відкрився сучасний Центр медичної реабілітації. В ньому працюють фахівці з Лисичанська. Приймають не тільки земляків, а й військовослужбовців.

Ельдар травмував ногу ще до повномасштабної війни. Переїзд з нині окупованого Лисичанська до Дніпра, стреси, період адаптації на новому місці – все це далося взнаки. 

Чоловіку потрібен курс реабілітації. Тому він одним із перших прийшов до нового медцентру. 

“В мене була травма ноги 10 років тому, зараз травма дала про себе знати. Тут, у Дніпрі, є наша лікарня міста Лисичанськ. Прийшов туди, там сказали, що тут відкрився новий реабілітаційний центр і можна прийти позайматися. Сподобалось, звичайно, все нове, цікаве обладнання, комп’ютерезоване, я вважаю, корисне для здоров’я, особливо, якщо були якісь травми”, – розповідає переселенець з Луганщини – Ельдар.

У реабілітаційному центрі – тільки сучасне медичне обладнання. 

З пацієнтами працюватиме команда професіоналів. Всі вони – переселенці з Лисичанська. Їм теж було нелегко, але радіють, що нарешті всі зібралися в одному 

“Для нашої лікарні це новий досвід. І ми навіть наших лікарів, ортопедів, травматологів, хірургів, направляли на спеціалізовані курси, де вони пройшли спеціалізацію – фізична та реабілітаційна медицина”, – каже Євгенія Гавриш, виконуюча обов’язки генерального директора КНП «Лисичанська багатопрофільна лікарня»


В Україні таких реабілітаційних центрів-переселенців всього три – у Дніпрі, Харкові та Києві. 

“На Дніпропетровщині такий, напевно, один з найбільших, один з найоснащініших, тому дійсно хочеться подякувати Лисичанській військовій адміністрації і керівникам лікарських закладів, тому що вони дійсно, ви самі сьогодні це побачили, вклали душу і вибрали техніку саме ту, яка дійсно надасть можливість реабілітуватися людині. Реабілітувати рухомий апарат, реабілітувати реагування, тому що це зараз дуже великі виклики”, – розповідає голова Луганської ОДА – начальник обласної військової адміністрації – Артем Лисогор.

Опорно-рухову і  нейрореабілітацію будуть надавати не лише переселенцям. До медцентру також можуть звернутися військовослужбовці і члени їхніх родин. 

Все – безкоштовно. 

“Ми не обмежені тим, що ми повинні надавати послуги лише Лисичанській громаді. Реформа каже про те, що будь-яка людина, яка отримала направлення – прийде та отримає послуги”, – каже начальник Лисичанської військової адміністрації – Валерій Шибіка.

У «Центрі медичної реабілітації» два відділення – амбулаторне та стаціонарне. Приймають як дорослих, так і дітей. 

 

За матеріалами ДніпроTV.