Рембат бригади з Дніпропетровщини розкриває секрети ворожої техніки та надає їй "українське громадянство"

рем

Українськи захисники продовжують отримувати "лендліз" від російської армії окупантів. Бійці ЗСУ кажуть, що зараз поповнення російською трофейною технікою вже не таке масове, як було у перші місяці війни, але нові зразки озброєння армії рф все ж надходять. Про це розповіли у 93-й бригаді ЗСУ Холодний Яр з Дніпропетровщини, повідомляє Gorsovet.

Деяка ворожа техніка у процесі захоплення втрачає "товарний вигляд". Тоді до справи береться ремонтний батальйон 93-ї бригади, якы надають "українське громадянство" і ставлять до строю десятки одиниць російської техніки. Та командир рембату Дмитро все ж розповів про особливості роботи батальйону і показав найцікавіші зразки.

Ось "Нона" на базі бронетранспортеру БТР-80. Ми відновили на ній пневматичну систему. Це суто російська розробка. У неї башта у комплекті 2С3, а база - БТР-80. Цікава вона тим, що на ній знаходиться мінометна установка. У неї 120-міліметрова гармата, яка стріляє як мінами, так і снарядами 120 мм. Тут нарізний ствол. Забрали ми цю машину біля звільненого у березні населеного пункту Гусарівка на Харківщині. У цієї машини заклинило двигун, не вистачало деяких запчастин. Та скоро вона буде воювати проти своїх колишніх хазяїв, - розповідає командир рембату Дмитро.

Він додає, що на "Ноні" були наліпки з георгіївських стрічок. Тож, є велика імовірність, що бригаді дістався парадний екземпляр.

А ось вигорівша КШМ – командно-штабна машина на базі БТР-80. Це пункт управління для зв’язківців, але всі засоби зв’язку, якими вона була укомплектована, вигоріли. До нас вже потрапляли дві такі. І вони всі різні. Наприклад, тут зверху знаходилася генераторна установка. На попередніх версіях такого устаткування не було. На них були зовсім інші антени, - каже Дмитро.

Офіцер показує ще один трофей - новинку російського виробництва "Басурманин".

Це БМП-1 як база, а на цій машині замість башти встановлюється модуль, як на БТР-82. Скоріш за все, днищем машина зачепила міну. Від вибуху двигун відкинуло на декілька метрів. Ми відновили модуль "Басурманина". Зараз ми очікуємо корпус від БМП-1, щоб встановити на нього вогневу систему та зробити українського "Басурманина", - повідомив командир рембату.

За його словами, один з підрозділів надав рембату "донора" - БТР-82. І звідти взяли запчастини, яких не вистачало для "Басурманика".

Ми відновили вогневу систему пневматичного механізму стрільби. Ніхто не міг повірити, що ми силами рембату зможемо це відновити, але ми це зробили!  Таким же чином відновили наш "Урал". Ця машина тільки-но вийшла з капремонту і підірвалася на міні. Не хотілося її втрачати. Тож, за рахунок трофеїв знайшли нову раму, двигун, коробку передач. Їй ще ходити та бігати! Звичайно, відновимо! Так само хочемо відновити медичний МТ-ЛБ. І це завдяки нашим небайдужим військовим, які допомагають нам поповнювати ремонтну базу, і підрозділам, які підбивають ворожу техніку та надають нам можливість евакуювати її до нас. І ми по частинкам, по крупинкам відновлюємо запчастини. Деякі кажуть – воно ж усе згоріло! А ми кажемо – коленвал цілий? Цілий. Двигун цілий? Так. Ось, будь ласка, стоїть БТР, повністю згорів. Але двигун залишився! У нас є ще один такий самий двигун, і тепер ми маємо можливість відновити з двох один двигун, використавши запчастини. У нас є корпус від БТР-80. Також є проводка, і ми зробимо повноцінну робочу машину, - пояснює офіцер.

На Сумському напрямку до наших військових потрапило багато кинутої техніки окупантів.

Ми її усю відновили! В основному були проблеми з коробками передач. Масла там не було, тому коробки клинило. Редуктори теж були без масел. Це свідчить про те, що техніка окупантів відразу з консервації потрапляє до нас на війну. Її ніхто ніколи не використовував і не обслуговував належним чином. Тому окупанти часто банально кидали абсолютно нове озброєння, яке майже не потребувало ремонту, - додав командир рембату.

рем1рем2рем3рем4рем5

Нагадаємо, стало відомо, якими ракетами вдарили загарбники по Запоріжжю та області.