Рік після трагедії на Перемозі: міські служби продовжують роботи

63eb189a8eabd9.12532294

Минув рік з моменту трагедії, яка торкнулася серця кожного дніпрянина, та й всієї України. 14 січня 2023-го року внаслідок влучання ворожої ракети у житлову багатоповерхівку на Набережній Перемоги 118 загинули 46 мирних жителів, 6 з яких —діти. Міські служби продовжують ліквідувати страшні наслідки російського терору й повертати життя у будинок.

Людмила разом з родиною приїхали до доньки у Дніпро після того, як окупанти позбавили їх домівки в рідному Маріуполі.

Проте ворожа ракета дістала родину і тут.

“У момент прильоту я знаходилась на кухні, а внучка з дідусем були в гостинній. Просто такий був хлопок, ми навіть не зрозуміли, що це попало в наш дім. У нас в квартирі скло, усі вінка, що були – все вилетіло, балкон теж. А ось саме ми були просто далеко. Дві секунди я віднесла дитину у гостину і повернулась на кухню. Присіла не як завжди по середині, а зі сторони дверей, уявляєте?”, – згадує переселенка.

Жінка ділиться, перебуваючи в шоковому стані, швидко вони зібрали усе, що вмістилося у руки й полишили квартиру.

До будинку миттєво прибули рятувальники та міські служби.

“Дякуємо, звичайно, і меру міста, і віднеслись так, швидко, організовано, нічого не можу сказати, тому що ми пройшли через це не один раз. Ми знайшли квартиру тут недалеко, нам допомогли, оплатили три місяці”.

А потім зробили ремонт та замінили усі вікна. Наразі родина повернулась додому.

Усі, хто втратив житло, або чиї оселі зазнали значних руйнувань – отримали грошові виплати від міськради та обласної державної адміністрації.

“Я хочу також зазначити, що оперативно дуже приєднались до допомоги містянам і благодійні фонди, громадські організації, просто небайдужі містяни, і не тільки мешканці нашого міста, але і загалом по Україні. Люди дуже хотіли допомогти. Тому було прийнято рішення акумулювати всю цю благодійну допомогу в окремому фонді – це був обраний фонд Кіддо, благодійним він вже був відомий допомогою діткам, які мають тяжкі хвороби. І цей фонд акумулював у себе усю допомогу, їм також вдалося зібрати більш ніж 100 млн. гривень. Ця допомога також надавалась мешканцям усього 118 будинку”, – стверджує начальниця управління соціального захисту департаменту соціальної політики ДМР Ірина Максименко.

Наразі в будинку вже проводять підготовчі роботи по демонтажу пошкодженої частини.

“Проект дуже складний. Це перший проект, ні які підрядні організації, ніякі проектні організації в жодних містах це ще не виконували. Ми будемо перші. Пройшли експертизу цього проекту, на теперішній час визначено міста, де на цей час проходить посилення в квартирах і готується площадка під монтаж крану. Складність це житловий будинок, де мешкають люди. Ми повинні зробити так, щоб цей демонтаж не торкнувся квартир, де люди живуть”, – каже заступниця директора департаменту житлового господарства ДМР Тетяна Редько.

Загалом проект демонтажу розрахований на рік, проте за сприятливих обставин можуть завершити раніше.

 

 

За матеріалами ДніпроTV.