Розпалювати багаття, палити сухостій заборонено. Підпал сухої трави нині прирівнюється до диверсії
![2345195F-112C-48FB-AB83-F6A2C291F0E5](https://gorsovet.com.ua/storage/media/publishing-media/2023/10/12/1697130049-9pld8/conversions/2345195f-112c-48fb-ab83-f6a2c291f0e5-amp.jpg)
У місті Дніпро з жовтня розпочалася інспекція щодо благоустрою з питань спалювання сухого листя та інших видів відходів мешканцями. Інспектори провели п'ять рейдів, під час яких було видано 11 попереджень щодо порушень цього правила.
«Спалювання сухого листя та сміття у місті заборонено та передбачає адміністративну відповідальність. Розмір штрафу для фізичних осіб становить від 340 грн до 1 360 грн, для юридичних осіб – від 850 грн до 1 700 грн. А підпал сухої трави під час дії воєнного стану прирівнюється до диверсії (ст. 113 Кримінального кодексу України)», — розповів головний спеціаліст відділу контролю благоустрою інспекції з питань благоустрою міськради Леван Какуліа.
Дванадцятого жовтня працівники інспекції провели черговий рейд, цього разу в приватному секторі Амур-Нижньодніпровського району. Під час інспекції було помічено дим від багаття на городі одного з житлових будинків на вулиці Читинській. Інспектори провели роз'яснювальну роботу з господарем щодо заборони спалювання відходів. Якщо подібне порушення відбудеться ще раз, то буде складено адміністративний протокол.
Працівник інспекції, Леван Какуліа, закликав мешканців приватного сектору дотримуватися правил благоустрою, а саме, утримуватися від спалювання відходів. Сухе листя можна компостувати, а побутові та рослинні відходи слід вивозити до сміттєбаків.
«Про факти забороненого спалювання можна повідомляти на єдину гарячу лінію для звернення громадян: (056) 732-12-12, (095) 732-12-12, (096) 732-12-12, (073) 732-12-12 або до інспекції: 756-98-86. Не припиняємо відповідні перевірки. Продовжуватимемо це робити регулярно», – підкреслив Леван Какуліа.