Розпочата відбудова зруйнованої російською ракетою ветеринарної клініки

2-2-2-2

Ветеринарну клініку, яку навесні минулого року зруйнувала російська ракета, почали відбудовувати. На її відновлення збирали гроші всім містом, долучились і ветеринари з усієї України. Після російського удару світлини, на яких медики виносять з охопленої вогнем клініки тварин, розлетілись соцмережами. Тож тисячі людей почали допомагати.

8 місяців тому тут працювала ветеринарна клініка, і турботливі власники приводили своїх чотирилапих для обстеження і лікування. Але 26 травня російська ракета перетворила це місце на руїни. Клініка тимчасово працює в іншому місці, але команда лікарів прагне відновити зруйнований заклад. Нещодавно відбудову нарешті розпочали.

А поки зводять нову лікарню, працюють в орендованій будівлі. Собака Білка вже 2 місяці перебуває в стаціонарі ветклініки. Тварина перенесла складну операцію. Але після дбайливого догляду ветеринарів уже звелась на лапи.

Щодня у клініці приймають до 30 пухнастих пацієнтів. Більшість господарів цих тваринок – постійні клієнти ветклініки, яка вже кілька разів змінювала місце розташування.

“Наші постійні клієнти переїжджали з нами на те місце минуле. Приємно це чути, вони кажуть, що будуть їздити за нами, куди б ми не переїхали. Пацієнти завжди питали, як допомогти”, – каже адміністраторка Юлія Посохіна.
Довелось переїжджати кілька разів. Навесні минулого року клініку зруйнувала російська ракета. Коли це сталось,працівники кинулись виносити тварин. Врятували усіх.

“Деякі клітки були забиті уламками обваленої стелі, через те, що посунулися стіни. Ці клітки довелося виламувати власноруч і вибігати з них разом з тваринами. На деяких фото я виношу тварину. Це тварина на ім’я Шарік, вже вдома. Я забрав її зі стаціонару, тепер вона моя домашня улюблениця”, – розповів асистент Артем Назаренко.
Ветеринари згадують: того дня були завантажені роботою.Пацієнтів додала ще й попередня ніч обстрілів.

“Були розписані прийоми, заплановані дві операції: одна планова та одна ургентна. До нас тоді потрапила собака, яка потрапила під обстріл вночі і потребувала ургентного втручання. Саме в цей час, коли сталося влучання, в нашій клініці проводили операцію, собака була на операційному столі. Так сталося, що за добу собака двічі потрапила під обстріл”, – зазначила Юлія Посохіна.
Врешті російське залізяччя перетворило справу всього його життя на на руїни, каже власник клініки Андрій Малишко. Утім, горювати часу не було. На відбудову мрії він одразу почав збирати гроші.

“Знайомі та власники тварин максимально швидко почали пропонувати зробити пост про те, що сталося. Опублікували там картку для збору коштів на відновлення. Ці донати мали й сильний психологічний вплив. Ці кошти давали розуміння, що ми таки відновимо свою діяльність і будемо далі працювати”, – повідомив ветеринарний лікар Андрій Малишко.
На допомогу прийшли не лише пацієнти, а і ветеринарна спільнота.

“Всі допомагали. Це власники тварин, заводчики, ветеринарні лікарі, ветеринарні спілки. Мережа ветеринарних лікарень у Києві щорічно організовує семінар, і частину зібраних на ньому коштів перерахували також мені”, – каже лікар.
На зібрані кошти почали відбудову клініки на тому ж місці. Вже є фундамент. Її планують зробити удвічі більшою за попередню, аби допомогти ще більшій кількості чотирилапих.

 

За матеріалами ДніпроTV.