Рятував життя військовим: бійці 3 ОШБр передали легендарний експонат у музей Дніпра

maxresdefault - 2024-06-07T052627.380

Об’єднав коло себе військових, волонтерів та медиків. Бійці 3 штурмової подарували дніпровському музею піксельний бус, який пережив окупацію. На його рахунку півтисячі врятованих військових за два місяці. Зараз автобус – новий експонат музею.

Дніпровський музей російсько-української війни поповнився новим великим експонатом. Прямо з передової військові 3 штурмової бригади доставили евакуаційний автобус з великою історією.

Піксельний бус ДАФ-400 пройшов окупацію Луганщини та важкі бої за Бахмут.

«Він одного разу вилетів з кущів і взяв на таран вагнеревський БМП, хлопці, ті що сиділи на ньому зверху, просто порозлітались, як кошенята, зрозуміло, шо потім піхота наші хлопці спішилися, почався бій, його закидували гранатами, спалювали одноразками», — розповів Дмитро Бреницький, військовий 3 ОШБр.

Востаннє мотор не зупиняв своєї роботи 4 доби та не витримав. Бійці 3 штурмової бригади вирішили, що бус не має права закінчити своє життя поза музеєм.

«Він виконував логістичні дії, вів хлопців з передової, евакуював та вивозив поранених, 300-х сотих вивозив до Краматорську, до Слов’янську, звідти бувало навіть, коли не було часу шукати карету швидкої, він віз в Дніпро», —розказав Бреницький.

У музеї такому легендарному експонату зраділи.

«Цей бус рятував життя військових, возив їх до шпиталя з Донецької області і це було близько 50 виїздів за 2 місяці, і було врятовано близько пів тисячі наших військових», — пояснила Марія Грицюк, наукова співробітниця Музею сучасної російсько-української війни.

Зараз автобус доповнює експозицію поряд з іншою технікою з зони бойових дій. Відвідувачка Настя часто гуляє з сином у музеї та каже, під час війни показувати такі експонати потрібно.

«Потрібно висвітлювати 24/7, тому що в наш час люди живучі, скажем так більш менш в спокійних умовах, повинні розуміти, що відбувається на окупованих територіях, на територіях де ведуться активні дії, і ми повинні розуміти, бачити та допомагати», — наголосили Анастасія та Михайло, відвідувачі музею.

Вже в свої дев’ять рочків Антон розуміє, що відбувається в країні та що трапилось з бусом.

«Це дуже жалюгідно, тому що шкода на це дивитись, все поломано та шкода цих людей, які тут сиділи в цих автобусах», — висловив свою думку Аляєв.

Ознайомитись з експонатом можуть усі охочі. Музей працює кожного дня з 10-ї ранку до 16:30.

Джерело: "ДніпроTV".