Сапер Павло: історія пораненого військового з Дніпра

maxresdefault (20)

Стати на ноги та повернутися до звичного життя. У Дніпрі продовжують допомагати захисникам, що отримали поранення на фронті. За здоров’ям наших героїв слідкують професійні команди лікарів, фізичних терапевтів та інших спеціалістів. Сапер Павло втратив ногу у квітні 2023 та попри це хоче повернутися до лав Збройних сил і робить все для скорішого одужання.

Павло – уродженець Дніпра. До повномасштабної війни був будівельником. Після вторгнення окупаційних військ одразу став до лав ЗСУ.

“Я вже планував, що з дня на день буду в військкоматі. Зустрів знайомих, вони 26 числа були в військкоматі. Їм сказали: “Їдьте додому, збирайте речі і 27-го приїжджайте”. І я з ними поїхав і так опинився в Збройних Силах. Мені було все одно, куди, що, де, як, лише б у військо, захищати сім’ю”, – розповів військовослужбовець Павло.
Спочатку був у стрілецькому батальйоні. Наприкінці березня 2022 року перекваліфікувався і став сапером.

У квітні 2023 року під час бойового завдання Павло наступив на міну та втратив частину ноги.

“У мене це поранення. Коли я працював сапером, я абсолютно усвідомлював, що це може статися будь-якої хвилини, що кожен крок може бути останнім. Тому для мене це поранення не було шоком, я морально був до нього готовий”, – сказав Павло.
Та попри це пережити травму – непросто, зізнається чоловік, йому допомогла підтримка родини.

“Я своїй дружині готовий пам’ятник, вона мене сильно підтримала, а дочка менша, коли дізналася, коли їй сказали, що ніг немає, вона побачила і сказала, перші її слова були: “Татусю, не так багато відрізали”, – каже він.
Чоловік пройшов не одну операцію. Зараз перебуває у реабілітаційному центрі.

Спеціалісти кажуть: захисник дуже вмотивований та із легкістю виконує вправи самостійно.

“Він, до речі, коли до нас поступив, сказав, що вільно володіє велосипедом. Він може спокійно їздити скільки хочеться без болю, бо наразі він має дуже комфортний протез. Наразі він знаходиться у нашому відділенні для того, щоб просто підтримувати свої нижні кінцівки, а також верхню кінцівку, як виконання загальної фізичної допомоги”, – зазначила фізична терапевтка Олександра.
Працівники реабілітаційного центру готують чоловіка до ще однієї операції.

“Через неправильну операцію там є додаткове кісткове наростання, яке треба видаляти. Це кісткове наростання тисне на м’які тканини, які заважають йому. Наприклад, він робить осьове навантаження, і він відчуває дискомфорт наразі. Тобто, йому потім треба видалити кісткову частину, щоб він міг вільно і безболісно використовувати свою кінцівку в протезі”, – сказала Олександра.
Після одужання чоловік планує повернутися до лав ЗСУ в якості інструктора та навчати нових саперів.

Джерело: ДніпроТВ.