«Ще 17 садочків відкриються до кінця листопада», – черговий по місту про роботу дошкільних закладів Дніпра

IMG_7769

Вже відкрили свої двері 30 дитячих садочків у місті Дніпро, включаючи КЗДО № 200, розташований у Соборному районі. В цьому дошкільному закладі наразі більше ніж 30 діток отримують освіту у змішаній формі. Для розвитку малят проводяться різноманітні заняття, а також вжиті заходи для забезпечення їхньої безпеки, зокрема створено укриття.

«Коли почалась війна, звісно, заклад не працював, але завдяки тому, що департамент гуманітарної політики зробив нам чудове укриття, яке має акт ДСНС, ми змогли відчинити свої двері 1 листопада. Батьки із задоволенням до нас ведуть дітей, бо знають, що можуть бути за них спокійні. Тим паче, були випадки, коли самі діти починали плакати, бо не хотіли йти додому», – прокоментувала директорка КЗДО № 200 ДМР Інна Семенко. 

Загалом укриття обладнане усім необхідним: є технічна та питна вода, шанцеві інструменти, медичний куточок, санвузол, гаряча вода, вентиляція, аварійне освітлення та опалення. Крім того, під час повітряної тривоги викладачі продовжують проводити заняття з дітьми прямо в укритті.

«На сьогодні 30 дитсадків з укриттями та вже працюють за змішаною формою навчання (по 4 години на день) та 7 дошкільних відділень при НВК. Далі поступово щотижня ще відкриватимуться заклади. Тож до кінця листопада функціонуватимуть 47 дитячих садочків», – прокоментував заступник директора департаменту – начальник управління культури департаменту гуманітарної політики ДМР Євген Хорошилов, який 16 листопада є черговим по місту. 

Також він перевірив функціонування Дніпровського міського театру ляльок. Вже 12 листопада актори та весь театральний колектив розпочали роботу відновленого приміщення. За словами директора і художнього керівника театру, Валентина Фетісова, протягом початку війни будівля театру не могла бути використана через відсутність укриття. Однак у цей період вони займались волонтерською діяльністю та організовували вистави у різних укриттях, намагаючись принести трошки радості дітям та їхнім батькам, які були вимушено переміщені.

«12 листопада о 12:00 ми дали першу виставу, в нас був аншлаг. Ми уклали договір зі школою № 130 і під час повітряної тривоги наші відвідувачі можуть перейти туди в укриття. Уже запланували на Новий рік та Різдво чимало вистав, тож запрошуємо до нас», – прокоментував Валентин Фетісов. 

Крім того, наразі завершується ремонт укриття у дитячому садочку. Таким чином, відвідувачі театру матимуть можливість користуватися цим укриттям, оскільки обидва об'єкти розташовані в одній будівлі.

З іншого боку, учні та персонал музичної школи №19 вже користуються укриттям 130-ї школи. Приблизно три сотні дітей отримали можливість повернутися до офлайн-навчання з 1 вересня, після періоду онлайн-занять.

«В укритті 130-ї школи за можливості ми продовжуємо проводити заняття», – прокоментувала директорка музичної школи № 19 ДМР Ганна Романовська.

У цьому укритті повністю забезпечено всі необхідні умови як для учнів основної школи, так і для гостей музичної школи № 19 та Дніпровського театру ляльок. Крім того, в ньому встановлено пункт незламності.

«У цілому на базі 46 комунальних закладів загальної середньої освіти відкрито пункти незламності місткістю від 120 до 500 осіб. Там є ігрові зони для дітей, місця для приготування гарячих напоїв, туалети, простір для матері та дитини. Крім цього, є психолог та медсестра, зроблено запаси технічної та питної води, облаштовані куточки психологічної та медичної допомоги, куточок для відвідувачів з домашніми улюбленцями. Встановлено генератори, обігрівачі та забезпечено інтернет-зв’язок (WI-FI)», – підсумував Євген Хорошилов.

IMG_7754

IMG_7290

IMG_7670

IMG_7720

IMG_7739

IMG_7757