Шлях до високих балів: коли та як починати готуватись до тестування?

maxresdefault - 2024-03-15T145348.030

З 14 березня в Україні стартувала реєстрація на участь в національному мультипредметному тесті. Випускники мають створити персональний кабінет на сайті центру оцінювання якості освіти і вказати усі необхідні данні. Та головне питання: як підготуватись до іспиту та скільки це коштує школярам та їх батькам?

Одинадцятикласниця Наталія хоче реалізувати себе у сфері IT. Перший крок до мрії – вступ до університету. Тож зараз дівчина плідно готується до національного мультипредметного тесту.

«В мене два рази на тиждень фізика, два рази математика, англійською я займаюсь для саморозвитку. Та два рази на тиждень історія та укр. мова», –  учениця 11-го класу Наталія.

Школярка почала брати додаткові заняття з початку навчального року.

«Раніше не треба починати бо все може забутися. Воно дуже містке і не все може втриматися у пам’яті», – каже дівчина.

Валентина працює зі школярами у репетиторському центрі. Каже, основний наплив учнів починається влітку напередодні 11-го класу.

«За один рік, якщо це низький рівень це дуже складно і до високих результатів. результатів. Ну є діти які можуть зробити, є яким стає дуже складно, вони втомлюються і  поки розкачаєш і часу уходить на це дуже багато», – пояснює адміністративна директорка «Logos School» Валентина Скакун.

Поки діти навчаються – батьки підраховують вИтрати. Світлана – мати випускниці. Зі свого досвіду каже, починати підготовку до НМТ краще заздалегідь.

«Програма самого іспиту не відповідає тій програмі, яка дається в школі. Не можна гарно вчитися в школі і гарно скласти при цьому іспит. Необхідно займатися додатково. До нас приходить репетитор з української, з математики один урок на тиждень півтори години це по 400 грн. Також ми займаємось в онлайн школі, історія. Це один раз на тиждень три години, це коштує 1800 грн на місяць. І також вона ходить на підготовчі курси в університет, який збирається поступати це заняття кожні вихідні. Суботу і неділю, і це коштує десь 12 000 за весь курс», – мати випускниці Світлана Астахова.

Тож жінка радить розпочинати підготовку з 10 класу.

«Якщо б ми почали раніше. Напевно це було б легше для гаманця отак от одномоментно. Це було б легше для дитини», – Світлана Астахова.

Альтернативою для тих, хто не має можливості або не хоче витрачати кошти на додаткові заняття, може стати безкоштовна платформа від єДніпро.

«У нас систематизована програма, у нас є на кожен предмет кількість занять, які виходять кожен тиждень. Для того щоб дітям було зручно дізнатись про всю інформацію, щоб не просто заходили на сайт та дізнавались. Ми в соц мережах на кожен тиждень будемо публікувати таблицю з актуальним розкладом занять», – заступниця начальника відділу інновацій та висвітлення діяльності КП «єДніпро», – Софія Приліпко.

Займатися можна з будь-якої точки світу. Проєкт був розроблений для учнів Дніпра, проте у минулоріч на платформі зареєструвались 30 тисяч учнів зі всієї країни.

Джерело "ДніпроТВ"