Що аграріям Дніпропетровщини треба зробити для оздоровлення посівів озимих зернових культур

pole-amp

Управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області звертається до аграріїв та розповідає про ситуацію на полях з озимими культурами. Про це повідомляє Дніпровська порадниця.

У посівах озимих культур триває активне живлення личинок хлібної жужелиці (переважно на зернових колосових, посіяних по стерньових попередниках) та гусениць озимої совки. Також виявлено літ злакових мух, а на крайових смугах озимих колосових культур спостерігається шкодочинність хлібних блішок та відродження личинок злакових попелиць.

Рекомендуємо провести обстеження посівів, у разі перевищення ЕПШ личинок хлібної жужелиці 3 – 4 екз./кв.м та гусениць озимої совки 2 – 3 екз./кв.м провести хімобробки посівів інсектицидами згідно з «Переліком пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні».

Для оздоровлення посівів озимих зернових культур радимо провести ранньовесняне боронування упоперек рядків та регенеративне прикореневе підживлення азотними та іншими мінеральними добривами з додаванням мікроелементів. Також для підвищення стійкості рослин до стресових умов, у період весняного кущення посіви озимої пшениці можна обприскувати рідкими комплексними добривами з вмістом мікро- й макроелементів та регуляторами росту. Рішення щодо оздоровлення озимої пшениці фунгіцидами варто ухвалювати після обстеження посівів диференційовано щодо кожного поля. Вибір препаратів здійснювати з огляду на спектр їхньої захисної дії та хворобу, що домінує.

На посівах озимого ріпаку виявлено імаго ріпакового та капустяного стеблового прихованохоботників, спостерігається шкодочинність хрестоцвітих блішок. На листках озимого ріпаку, переважно нижнього ярусу, виявлено інфекційний запас альтернаріозу, пероноспорозу, фомозу тощо. Рекомендуємо провести обстеження посівів та у разі виявлення ЕПШ шкідливих організмів провести хімобробки посівів пестицидами згідно з «Переліком пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні».

За необхідності застосування хімічної обробки посівів за 3 доби попередити органи місцевого самоврядування, власників пасік про час та місце її проведення (вказати назву, ступінь і строк дії токсичності препарату). Хімобробки проводити з дотриманням регламентів застосування засобів захисту рослин, техніки безпеки та санітарних правил при роботі з ними.